«Київводоканал» дав новачку 179 мільйонів на мулопроводи Бортницької станції аерації
20.01.2022   //   463 Переглядів

ПрАТ «АК «Київводоканал» 28 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна фірма Старбуд» будівельні роботи на 178,97 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року мають виконати реконструкцію напірних мулопроводів Бортницької станції аерації від камери МК2 по вул. Колекторна, 1 у Дарницькому районі Києва до камери МК20 на території Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області (перша черга). Мова про підготовчі роботи, санацію мулопроводу, технологічний мулопровід для перекачки стоків, інженерне забезпечення побутового містечка, а також тимчасові дороги та споруди. Роботи на 40% вартості підряду виконає субпідрядник ПП «Астелбудсервіс». Гарантія на роботи складає десять років, а на асфальт – п’ять років.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Ціна угоди всього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 179,27 млн грн.

Держаудитслужба провела моніторинг тендеру і заявила, що порушень не виявлено.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Олімп Буд Груп» В’ячеслава Оксьоненка, директоркою якого є Лілія Мельник, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Засновником столичного переможця «БФ Старбуд» є Оганес Бєгджанян, а директором – Антон Шнайдер. Раніше фірмою на чолі з Желько Марчеком володіла Анастасія Вітмер, а до того – тодішній директор Андрій Гутян. Ще раніше першозасновником фірми у 2020 році було ТОВ «Біг Фінанс Актив» Андрія Голубєва, а директором – Андрій Іваніченко.

У 2021 році переможець отримав два підряди КП «Кривбасводоканал» на 1,18 млн грн.

Київським субпідрядником «Астелбудсервіс» володіє і керує Василь Стародуб. Однак за даними системи «YouControl», до 2019 року засновником і директором компанії був Ігор Леонідович Шатило. Влітку 2021 року він вказав у автобіографії претендента в директори парку «Партизанська слава», що працював головним інженером ТОВ «Водоліт». Останнє належить Дмитру Лисенку, який разом з Михайлом Лисенком володіє ПП «Водоліт», що з 2016 року отримало підрядів «Київводоканалу» на суму 246,39 млн грн. Особа з ПІБ Ігор Леонідович Шатило є помічником депутата Київради від «Голосу» Вадима Васильчука.