КМДА видала вихідні дані на забудову 30 га спонсоркою ЮТимошенко, так і не врахувавши інтереси власників гаражів
20.01.2022   //   738 Переглядів

Департамент містобудування та архітектури КМДА 13 січня видав містобудівні умови та обмеження для будівництва житлового комплексу з об’єктами соціального (дошкільні навчальні заклади, комплекс об’єднаних закладів загальної середньої освіти), побутового, торговельного призначення та гаражами на вул. Вишгородській, 150 в Оболонському районі м. Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Замовником МУО є Держпідприємство «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця».

Згідно з МУО, у постійному користуванні цього держпідприємства перебуває дві ділянки площею 29,74 га і 2 га, де будуть збудовані житловий комплекс і гаражі.

Це – землі сільськогосподарського призначення.

Будівництво житла на цих землях стало можливим завдяки рішенню Київради від 10 червня 2021 року, яким було затверджено Детальний план території в межах вулиці Ю. Кондратюка, М. Майорова (П. Калнишевського), північної та західної межі лісу. Цим ДПТ Київрада «уточнила», а фактично змінила функціональне призначення вказаних двох ділянок, дозволивши на цій землі житлово-громадську забудову. Хоча по закону таким діям мало передувати голосування за внесення змін до чинного Генплану столиці, чого не було. Нагадаємо, що ДПТ розробляється на підставі чинного Генплану території та не може йому суперечити.

Також варто додати, що, згідно з рішенням Київради від 10.06.2021, при забудові території мали бути дотримані майнові права власників існуючих гаражів з автокооперативу «Мінський». Зокрема, їм мали передати частину із ділянки 2 га, на якій розташовані їхні гаражні бокси.

Втім, які видно із МУО, це питання депутати так і не розглянули, ділянка 2 га повністю перебуває у користуванні ДП «Пуща-Водиця» і буде використана відповідно до ДПТ, тобто забудована трьома багатоповерховими гаражами.

Гранично допустима висота нових житлових будинків у МУО вказана на рівні 199,3 м у Балтійській системі висот за намірами замовника. Водночас зазначена умовна висота – 73,5 м відповідно до ДПТ (25-26 поверхів). Остаточна висота буде визначена проектною документацією.

Відповідно до ДПТ, буде збудовано 19 багатоповерхових житлових будинків на понад 11 тисяч мешканців (6300 квартир), 3 дитсадки на 420 місць та 1 школа на 1500 учнів, що, втім, не відповідає реальним запитам мешканців. Водночас «потреби в установах охорони здоров’я будуть забезпечуватися існуючими закладами» на Мінському масиві, а також амбулаторіями сімейних лікарів в перших поверхах будинків.

Нагадаємо, що мешканці Оболонського району активно протестували проти прийняття вказаного Детального плану території.

Інвестором розробки цього ДПТ є ТОВ «Датоліт». Нинішніми власниками компанії є акціонерне товариство «БТ Інвест» з Литви (12%) та кіпрські компанії «B.T.P. First Commercial Limited» (6%) і «Спарентон Лімітед» (82%). Основним власником «Спарентон Лімітед» значиться Юлія Харченко.

«Спарентон Лімітед» є спів/власником ТОВ «Ріелт-Буд» і ТОВ «С І А», які отримували дозволи на будівництво житлового комплексу «Галактика» по вул. Сверстюка (Марини Раскової), 4 у Києві. Цей ЖК є офіційним проектом Stolitsa Group.

Співзасновницею будівельної компанії Stolitsa Group є Владислава Молчанова – спонсор партії «Батьківщина». До фракції «Батьківщини» у Київраді входить Віталій Нестор, дружиною якого є Яна Нестор (Коровченко), сестра Сергія Коровченка, якого «Коментарі» називали цивільним чоловіком Молчанової.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»