Родина сбушника з Управління К обзавелась майном на мільйон доларів, але НАБУ не побачило злочину
19.01.2022   //  

Родина заступника голови СБУ Володимира Горбенка володіє нерухомістю та авто загальною вартістю у понад мільйон доларів. Про це йдеться у сюжеті Анастасії Усенко для Bihus.Info.

Працювати в СБУ Горбенко почав ще у 1994-му. Дослужився до заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Відоме як «Управління К», навколо якого завжди було багато корупційних скандалів. У 2012-му Горбенко залишив службу, працював у сфері безпеки приватного сектору, а також у відділі безпеки «Укрзалізниці». У листопаді ж 2019 року президент Зеленський призначив його заступником голови СБУ.

Минулого року НАЗК, перевіряючи декларації Володимира Горбенка, виявило недостовірні відомості. Заступник голови СБУ не вказав вартість двох будинків, двох земельних ділянок та автівки. Згодом результат перевірки направили до НАБУ, однак там складу злочину не знайшли.

Тепер журналісти виявили, що Володимир Горбенко володіє будинком у Погребах, що у Броварському районі під Києвом. Маєток площею у майже 400 квадратів нині може коштувати від $350 тисяч. Земельну ділянку під будинком Володимиру Горбенку подарувала мати ще в 2011 році, сам будинок з’явився вже у 2020-му.

Горбенко пояснив, що в будинку проживає його мати з родиною, а гроші на землю вона заробила як підприємець. Будинок він побудував спільно із родиною матері.

Крім того, матір Володимира Горбенка минулого року стала власницею квартири площею у 60 квадратів у центрі Києва, на вулиці Заньковецької, що поруч із урядовим кварталом. Вартість такої квартири нині стартує від $200 тисяч. Минулоріч жінка також придбала два паркомісця у житловому комплексі на лівому березі Києва.

Матері Володимира Горбенка 67 років. Останні 30 років жінка зареєстрована як ФОП з видами діяльності «роздрібна торгівля одягом та взуттям», вона має декілька торгівельних точок на столичному Даринку. За інформацією журналістів Bihus.Info, за майже 10 останніх років жінка заробила загалом 6,5 мільйонів гривень.

Родина Горбенків володіє ще одним будинком у приватному секторі Києва. Будинок і земля під ним записані на дружину Вікторію. Власницею землі жінка стала у 2011 році, а будинок ввели в експлуатацію у 2020-му (як і будинок матері замголови СБУ). Ринкова ціна такого об’єкту зараз стартує з позначки у $250 тисяч.

У декларації Володимира Горбенка за 2020 рік вказано, що його дружина отримала від «Укрексімбанку» 263 тисячі гривень річної зарплатні. Крім того, Вікторія є співвласницею компанії, яка займається оптовою торгівлею напоїв, але доходу від компанії жінка не декларувала.

Старший син працівника СБУ Євген Горбенко володіє квартирою у Одесі, у житловому комплексі, що розташовано практично на березі моря. Ціна квартири там починається від $100 тисяч. Євген інвестував у квартиру у 2017 році, на старті будівництва. Якщо вірити оголошенню про пошук роботи Євгена Горбенка, тоді він паралельно з навчанням в університеті працював оператором call-центру.

 В СБУ нагадали, що Горбенко-старший тоді працював у приватному секторі. Мова йде про фірму «Центр безпеки Слов’яни», Перед поверненням у СБУ влітку 2019 року Горбенко задекларував отримання того року від неї 50 тис грн. доходу.

За підрахунком журналістів загальна вартість нерухомості, якою володіє родина Володимира Горбенка, нині може коштувати мінімум $930 тисяч. Ще приблизно $150 тисяч коштує родинний автопарк. Так, наприклад, вже згадана матір Горбенка користується Toyota Land Cruiser 2020 року і вартість такого авто нині сягає $50 тисяч.