«СхідГЗК» купив вапно на третину дорожче, ніж «Черкаське хімволокно»
18.01.2022   //   200 Переглядів

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 10 січня уклало дві угоди про постачання будівельного вапна на суму 77,65 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  • ТОВ «Галтехнопарк» за 74,15 млн грн. виробить і поставить 17 тис т подрібненого кальцієвого негашеного повітряного будівельного вапна 1 ґатунку по 4 362 грн./т.

У грудні ПрАТ «Черкаське хімволокно» замовило іншій фірмі небагато подрібненого вапна 1 ґатунку молдавського виробництва на третину дешевше – по 3 150 грн./т.

Рік тому, в лютому «СхідГЗК» замовляв іншій фірмі таке вапно на чверть дешевше – по 3 400 грн./т. Однак воно було російського виробництва, а не українського, як зараз.

  • ТОВ «Дніпровський завод будівельних матеріалів» (далі «ДЗБМ») за 3,50 млн грн. замовили 886 т подрібненого кальцієвого негашеного будівельного вапна 2 ґатунку по 3 950 грн./т. Виробник в угоді не вказаний, але вказана країна виробника – Україна.

У листопаді «СхідГЗК» замовляв таке українське вапно в інших постачальників на 19-29% дешевше – по 3 0533 312 грн./т, а в лютому на третину дешевше – по 2 995 грн./т.

Ціна угоди з «Галтехнопарком» лише на 0,1% нижча від очікуваної суми у 74,26 млн грн.

Єдиним конкурентом «Галтехнопарку» виступило дніпровське ТОВ «Укрхімтрейдінг» Володимира Собяніна із продукцією ТОВ «КСП» Дмитра Чурілова, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Що ж до «ДЗБМ», то він отримав своє замовлення за переговорною процедурою, бо відкриті торги двічі відміняли через нестачу учасників.

Засновниками «Галтехнопарку» з Івано-Франківщини на чолі з Дмитром Воровичем є кіпрська «Віаленто Холдінгз Лімітед» і ТОВ «Стриганецький кар’єр», яке контролюється тим же офшором. Кінцевим бенефіціаром «Галтехнопарку» та «Стриганецького кар’єру» є Ілля Марчевський з Ізраїлю. Нагадаємо, це він заснував ТОВ «Сі Буд Сістем», яке було субпідрядником компанії «С.І. Груп Консорт ЛТД» (Ізраїль), котра в 2011-2013 роках виграла тендерів щодо вивезення відходів із полігону у Калуському районі на 871,85 млн грн. За даними ЗМІ, замість небезпечних відходів ГХБ фірма вивозила звичайну землю, вартість робіт складала $4тис за тонну. Полігон під Калушем так і не було очищено.

Колишній директор «Галтехнопарку» Володимир Магаль у 2012 році був включений до парламентського виборчого списку партії «УДАР», а в 2015 році став депутатом Івано-Франківської облради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

«ДЗБМ» володіють киянки Лариса Ганжа і Вікторія Пікалова, Антоніна Кармазіна з Дніпра та Ірина Шипко із Дніпропетровської області. Директором є Ігор Індиченко.

Ірина Шипко – дружина екснардепа з групи «Партія «Відродження» Андрія Шипка, який зараз є депутатом Дніпропетровської облради із фракції «Блок Вілкула «Українська перспектива» та виконувачем обов’язків директора Національного інституту раку.