НАБУ відмовилося відкрити справу про переплату 70 мільйонів на закупівлі електрики водоканалом Філатова
17.01.2022   //  

Націон6альне антикорупційне бюро України встановило, що наразі відсутні підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо можливих протиправних дій директора «Дніпроводоканал» Андрія Довганя та керівника ТОВ «Нью Стрім Енерджі» Сергія Цюкала під час закупівлі енергії на 526,51 млн грн.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на заяву «Центру протидії корупції» про протиправні дії керівників двох підприємств.

У відповіді, яка датована 7 грудня і яка є у розпорядженні «Наших грошей», йдеться, що у заяві не наведено достатніх об’єктивних даних та конкретних фактів, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності детективів НАБУ.

Водночас, викладену у зверненні інформацію детективи взяли до уваги і будуть використовувати під час реалізації завдань, покладених на Національне бюро.

У листопаді «ЦПК» звернувся до Державної аудиторської служби та НАБУ щодо ймовірної переплати 70 млн грн. під час закупівлі електроенергії комунальним підприємством «Дніпроводоканал».

Як повідомляли «Наші гроші», у жовтні «Дніпроводоканал» провів аукціон на закупівлю електроенергії на суму 527,88 млн грн. Переможцем стало «Нью Стрім Енерджі» з пропозицією 526,51 млн грн.

Закупівельна ціна електроенергії значно перевищує ринковий рівень. Зокрема, передбачена договором про закупівлю ціна електроенергії становить 3,46 грн./кВт*год. У той же час, водоканали інших міст закуповували електроенергію за значно нижчими цінами, однак на менший обсяг.

Так, КП «Водоканал» Мелітопольської міської ради Запорізької області 25.10.2021 закупило  16,8 млн  кВт*год за загальною ціною 2,87 грн./кВт*год. КП «Тернопільводоканал» 06.10.2021 закупило 35,7 млн кВт*год за загальною ціною 2,79 грн./кВт*год. КП  «Хмельницькводоканал» 01.11.2021 закупило 5,2 млн кВт*год по 2,96 грн./кВт*год.

Таким чином, середня загальна ціна енергії складає до 3 грн./кВт*год, а ймовірна переплата «Дніпроводоканалу» складає понад 70 млн грн.

«Ми вважаємо, що «Дніпроводоканал» необґрунтовано визначив високий розмір очікуваної вартості предмета закупівлі, також відсутнє будь-яке документальне підтвердження такого визначення розміру очікуваної вартості. Також ми вважаємо, що може мати місце змова посадових осіб «Дніпроводоканалу»  та засновника «Нью Стрім Енерджі» з метою розкрадання та привласнення коштів КП «Дніпроводоканал» в особливо великих розмірах», – повідомили в «ЦПК».

За інформацією «ЦПК», моніторинг аудиторів не виявив порушень під час цієї закупівлі.

Київською «Нью Стрім Енерджі» володіє і керує киянин Сергій Олексійович Цюкало. За даними декларацій, раніше особа із такими ПІБ працювала в Департаменті ліцензійного контролю НКРЕКП, а також у ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Ріната Ахметова.