Фірма вразила комунальників ринковою ціною чаю, яка виявилась втричі дешевшою від їх очікувань
14.01.2022   //  

Управління освіти Чернігівської міської ради 29 грудня повідомило про намір укласти договір з АТ «Базис» про постачання чорного крупнолистового чаю та чаю каркаде за 156,8 тис грн. Про це написав активіст Олександр Гашпар на своїй сторінці у Фейсбук з посиланням на «Прозорро».

На цю закупівлю управління готове було витратити 541 тис грн. Такою була очікувана вартість.

«А після аукціону, в якому брало участь АТ «Базис» та ТОВ «Продлідер-19» (засновником останнього є новий директор КП «Шкільне» Чернігівської міськради Віталій Лосєв), управління освіти було дуже здивоване, що тендер виграло «Базис», яке в ході аукціону знизило ціну з 233,7 тис грн. первинної пропозиції до 156,8 тис грн. остаточної. І запросили в них письмове обґрунтування аномально низької ціни», – написав Гашпар.

АТ «Базис» відповіло, що ціна на чай є ринковою, актуальною і об’єктивною і не є аномально низькою, враховуючи, що «Базіс», як офіційний дистриб’ютор виробника чаю ТМ «Мономах», в 2021 році також поставляв в чернігівські заклади освіти чай по ціні 158,37 грн. за кг.

Активіст також додав, що в мережі супермаркетів «АТБ» 100 грам неароматизованого цейлонського крупнолистового чаю із суцільного чайного листа коштує 39,87 грн., 100 грам освіжаючого і тонізуючого чаю каркаде – 17,25 грн. Тобто для придбання 700 кг чорного крупнолистового чаю і 300 кг чаю каркаде (таку кількість чаю замовило управління) необхідно не більше 331 тис грн.

«Коли бачу такі закупівлі, чутки про «недитячі апетити» начальника Чернігівського управління освіти Василя Білогури на «відкати» починають більше скидатися на правду», – написав Гашпар.

Від «Наших грошей»

Первинна пропозиція конкурента ТОВ «Продлідер-19» склала 303 тис грн., а остаточна – 156,81 тис грн., тобто на 10 грн. більше від переможця.

Наразі власником «Продлідер-19» вказано В’ячеслава Савенка.

У своїй декларації Віталій Лосєв вказав, що був власником ТОВ «Продлідер-19».КП «Шкільне» Чернігівської міськради, основним видом діяльності якого є постачання інших готових страв, Лосєв очолює з серпня 2021 року.

Основними акціонерам АТ «Базис» є Віктор Склярець та його син Андрій.