Ігноруючи рішення Верховного Суду, зам Кличка хоче поновити недійсний договір оренди у центрі Києва (додано)
13.01.2022   //  

(додано повідомлення Департаменту земресурсів)

У Київраді зареєстрували проект рішення про поновлення ТОВ «Юнікарго Україна» договору оренди земельної ділянки площею 0,27 га на вул. Казимира Малевича, 44, 46 у Голосіївському районі Києва, який Верховний Суд у грудні минулого року визнав недійсним. Про це свідчать дані офіційного сайту Київради та Єдиного реєстру судових рішень.

Проект зареєстрували 6 січня заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, директор Департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих і її заступник – начальник юридичного управління цього Департаменту Марія Дегтяренко.

Відповідно до проекту, пропонується поновити «Юнікарго Україна»  договір оренди ділянки 0,27 га (8000000000:72:219:0006) на вул. Казимира Малевича, 44, 46 на 5 років для будівництва житлового будинку з паркінгом.

За даними пояснювальної записки, датованої 24 листопада 2021 року, на ділянці розташовано недобудований житлових будинок (3% готовності), що належить «Юнікарго Україна», тимчасові виробничі споруди, будівельні матеріали.

Разом з тим, ця застаріла пояснювальна записка не містить дані про постанову Верховного Суду від 21 грудня, якою задоволено скарги першого заступника керівника Київської міської прокуратури та ОСББ «Комфортний дім» і залишено в силі рішення Госпсуду м. Києва від 08.04.2021. Цим рішенням встановлено, що договір оренди ділянки на вул. Казимира Малевича, 44, 46 від 2008 року припинив свою дію ще у 2013 році, а відтак його пролонгація у 2016 році була незаконною.

Отже, таким чином, відповідно до проекту, зареєстрованого 6 січня цього року, пропонується поновити договір оренди від 2008 року (який припинив свою дію) зі змінами, внесеними договором про поновлення та внесення змін від 2016 року (визнаний судом недійсним).

Після публікації цієї інформації, у зв’язку з надходженням в січні постанови Верховного Суду від 21.12.2021 у справі № 910/3499/19 Департамент земельних ресурсів повідомив, що лист про відкликання Проєкту рішення вже направлений до Київської міської ради.

Нагадаємо, у листопаді 2008 року Київрада і ТОВ «Промбуд» уклали договір оренди на 5 років двох ділянок площею 0,27 га і 0,06 га на вул. Казимира Малевича, 44, 46 (раніше – Боженка) для будівництва житлового будинку з паркінгом.

У листопаді 2016 року Київрада поновила вказаний договір на 5 років, при цьому замінивши ТОВ «Промбуд» на ТОВ «Юнікарго Україна».

Госпсуд скасував це рішення Київради і визнав недійсними договори про поновлення оренди ділянок 0,27 га і 0,06 га.

Варто наголосити, що ділянка 0,27 га на вул. Казимира Малевича, 44, 46 за чинним Генпланом м. Києва належить частково до території громадських будівель та споруд, частково – вулиць та доріг. Відповідно, будівництво житла на цій ділянці не допускається. Саме у зв’язку із невідповідністю намірів забудови Генплану були скасовані містобудівні умови та обмеження забудови ділянки.

Місцеві жителі активно виступають проти нового будівництва на вказаній ділянці.

Житловий будинок на вул. Казимира Малевича, 44, 46 є проектом від будівельної компанії Geos. У 2016 році договір про будівництво підписали «Юнікарго Україна» і ТОВ «Геос Девелопмент», генпідрядником будівництва вказувалося ТОВ «Геос-УКБ».

Власниками «Геос Девелопмент» є Михайло Голиця та Василь Слюсарчук.

Михайло Голиця у 1996-2010 очолював Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА, а у 2010-2012 рр. був директором «Київміськубуду», окрім того декілька разів був депутатом Київради.

Голиця є тестем екс-депутата Київради від фракції «Солідарність» Миколи Негрича. Вони разом заснували «Геос Девелопмент» у 2013 році.

За даними «Економічної правди», Голиця має тісні відносини із Вячеславом Непопом – нинішнім депутатом Київради від «УДАРу», заступником голови КМДА, що контролює діяльність департаментів будівництва і держархбудконтролю. Про спільний бізнес Непопа і Голиці читайте у матеріалі “Наших грошей”.

Власниками «Юнікарго Україна» є Дмитро Марчук і Андрій Герус (однофамілець нардепа від «Слуги народу»), керівником – Володимир Сацюк.