Держгеонадр віддала газове родовище дружині Кацуби поряд з ОРДЛО
12.01.2022   //  

В лютому 2021 року Кацуба оприлюднив фото своєї зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Родина Кацуб була відома також як спонсор «Партії Шарія». 

Державна служба геології та надр погодила видачу без аукціону ТОВ «Стратум Україна» спеціального дозволу на видобуток нафти і газу в Луганській області.

Наказ №995 про видачу спецдозволу 23 грудня підписав голова Держгеонадр Роман Опімах.

Наказ передбачає видачу на 20 років спецдозволу на користування Євсугським родовищем. ТОВ «Стратум Україна» раніше називалося ПАТ «Пласт», яку в 2012 році у Давида Жванії придбав тоді нардеп Партії регіонів Олександр Онищенко. Останній нині переховується за кордоном, Національне антикорупційне бюро України підозрює його в організації корупційної схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу державного АТ «Укргазвидобування».

Нині власницею «Стратум Україна» вказана Тетяна Гузенко. До газового бізнесу вона зайшла в 2017 році після одруження з Олександром Кацубою – екс-заступником голови правління НАК «Нафтогаз України». Генпрокуратура звинувачувала його у заволодінні грошима «Нафтогазу» за часів Януковича, але дозволила йому вийти на свободу, заплативши $3,5 мільйони штрафу.

Також Тетяна Гузенко разом з батьком Олександром Гузенком в 2020 року стала власницею іншої фірми Онищенка – ТОВ «Надра-Геоінвест», що розробляє Скоробогатьківське нафтогазоконденсатне родовище в Полтавській області.

«Стратум Україна» володіє спецдозволами на геологічне вивчення та дослідно-промислову розвідку Західно-Євсугської та Східно-Євсугської площ.