Суд виправдав податківця, якого звинувачували у фабрикуванні справи проти торговця алкоголем
11.01.2022   //   95 Переглядів

30 грудня Київський райсуд Полтави виправдав податківця Олексія Борисенка, якого звинувачували у підробці документів по справі щодо порушення підприємцем вимог зберігання і транспортування алкоголю. Про це написала Анастасія Недогорська у «Полтавщині» з посиланням на вирок суду.

Згідно з матеріалами справи, Борисенко у серпні 2017 р. працював на посаді старшого оперативного уповноваженого з особливо важливих справ управління ГУ ДФС у Полтавській області. Крім того, з 5 листопада 2015 року Борисенко був депутатом Супрунівської сільради.

У 2017 р. начальника відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів ОУ ГУ ДФС у Полтавській області Олександра Калініченка затримали на хабарі у $2500. Калініченко вимагав та отримав ці кошти від підприємця, який нібито порушив порядок зберігання і транспортування алкогольних напоїв.

Податківець Борисенко проводив огляд приміщення, де підприємець зберігав алкогольні напої. Після затримання начальника відділу, правоохоронці запідозрили оперативника Борисенка у підробці протоколів огляду приміщення. Останній начебто проводив огляд без понятих, а вже згодом вписав їх імена у протоколи. Далі Борисенко надав ці документи правоохоронцям як підтвердження того, що підприємець порушив вимоги щодо обігу підакцизних товарів.

21 грудня 2018 року Київський райсуд Полтави виніс вирок начальнику відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів Калініченку та призначив йому 6 років ув’язнення. Наразі цей вирок оскаржується в Полтавському апеляційному суді.

А вже під час винесення вироку оперативнику Борисенку, Київський райсуд Полтави прийшов до висновку, що присутність понятих під час огляду лікеро-горілчаної продукції не була обов’язковою. Адже їх мають залучати лише під час обшуків житла чи іншого володіння. Крім того, підозра була вручена із порушеннями кримінально-процесуального кодексу. Обвинувачення, що податківець сам вписував понятих у протоколи, суд навіть не розглядав.

Тож 30 грудня 2021 року суддя Юрій Куліш виправдав Олексія Борисенка.