Офіс Зеленського в розпал війни з Ахметовим допоміг олігарху додатково зібрати із Західної України 2 мільярда за електрику
29.12.2021   //   294 Переглядів

Нацкомісія, що регулює енергосферу (НКРЕКП) отримала усні прохання від представників Офісу президента та Кабінету міністрів врахувати побажання «ДТЕК Західенерго» щодо підвищення граничних цін на електрику в Бурштинському енергоострові.

Про повідомляють джерела «Bihus.info», йдеться у матеріалі Анни Калюжної.

31 листопада 2021 року до Нацкомісії, РНБО та Міністерства енергетики надійшов лист від «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова. Серед прохань компанії – вирівнювання цін в Бурштинському енергоострові до рівня загальноукраїнських: дві гривні за кВт-год вночі, і чотири гривні за кВт-год вдень.  Перед цим – в кінці вересня, міністр енергетики України Герман Галущенко підписав протокол засідання Антикризового штабу. Один з пунктів документу – рекомендувати НКРЕКП вирівняти граничні ціни, так звані прайскепи, в обох торгових зонах –Бурштинській і ОЕС України. Після цього, у жовтні, тарифна комісія вже піднімала цінові обмеження в межах енергоострову – до 2,5 грн за кВт-год вдень і 1,5 грн. вночі, які діють зараз.

У середині листопада журналісти о журналісти Радіо Свобода зафіксували зустріч міністра енергетики Германа Галущенка та генерального директора холдингу ДТЕК Максима Тімченка. Після цього НКРЕКП опублікувала проект про наміри збільшити для «ДТЕК Західенерго» граничні тарифи 50 копійок за кВт-год вдень та на 15 копійок вночі. А в п’ятницю 24 грудня НКРЕКП внесло відповідні зміни до постанови  від 08 квітня 2020 року № 766.

За розрахункам «Bihus.info», якщо «ДТЕК Західенерго» продаватиме електроенергію за новими максимальними цінами, це принесе компанії понад два мільярда гривень на рік. Сума враховує коефіцієнти нічного і денного споживання електроенергії: вночі споживається близько третини загального обсягу.

Ці додаткові гроші заплатять мешканці Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Нові тарифи запрацюють з 2 січня 2020 року.

Нагадаємо, в листопаді президент Володимир Зеленський заявив, що Рінат Ахметов може бути причетним до підготовки державного перевороту. Після цього ЗМІ почали писати про конфлікт між командами Зеленського і Ахметова, що має наслідки в економічній та медійній сферах.