Національний художній музей докине 20 мільйонів на ремонт фірмі помічника екс-нардепа
29.12.2021   //   180 Переглядів

Національний художній музей України 14 грудня замовив ТОВ «Будівельно-реставраційна Фірма «Відродження» додаткові роботи по протиаварійним ремонтно-реставраційним роботам у своїй будівлі за 19,78 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Йдеться про будівлю музею по вул. Грушевського, 6 у Печерському районі Києва. Це пам’ятка архітектури та містобудування національного значення «Будинок музею старожитностей та мистецтв, 1897-1900 рр.».

У серпні 2019 року Національний художній музей замовив «БРФ «Відродження» протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи у своїй будівлі на 69,39 млн грн.

Фірма «Відродження» до кінця 2021 р. повинна була капітально відремонтувати і реставрувати будівлю музею. Був передбачений ремонт ґанку, сходів, фасадів, скульптур, постаментів і підпірних стін, заміну віконних блоків, монтаж підйомної платформи та благоустрій. Роботи на 42% суми повинен був виконати субпідрядник ТОВ «Енерго Інжиніринг».

Нову угоду було укладено за переговорною процедурою, оскільки виникла необхідність виконання додаткових робіт, не зазначених у початковому проекті, без виконання яких неможливо виконувати основні роботи за основним договором. Йдеться про:

1) скульптурні композиції на фасадах;
2) зміна технології ремонтно-реставраційної роботи фасадів;
3) посилення елементів портику;
4) вхідна група на головному фасаді;
5) посилення перекриття під центральною вхідною групою;
6) влаштування гідроізоляції стін та сходів;
7) ганок і сходи центрального входу;
8) влаштування ліфтової шахти;
9) ремонтно-реставраційні роботи скульптур левів та їх постаментів;
10) влаштування підпірних стінок входу з вул. Грушевського.

Ціна на будівельні матеріали за новим договором відповідають ринковим. Так, універсальну суміш Siltek «Сухий бетон» коштує 4 грн. за кг, а суміш для кладки Siltek – М1 – 2,76 за кг. У магазинах їх продають за 4,24 грн. за кг та за 4,26 грн. за кг відповідно.

Вартість одного кг грунтівки Izoпласт-1 Primer становить 214,6 грн., її можна придбати за 258 грн. за кг, а суміш для анкеровки Ceresit CХ 5 коштує 47,5 грн. ща кг, в «Епіцентрі» її продають по 68 грн. за кг.

Засновником і директором столичної «БРФ «Відродження» є киянин Ярослав Граужис, який був позаштатним помічником екс-нардепа від Партії регіонів Юлії Ковальової. Також Граужис входив у правління ПрАТ «Київська міжобласна спеціальна науково-реставраційна проектно-виробнича майстерня», яким володіє ТОВ «Ремонтно-реставраційне підприємство «Україна-Реставрацiя» Олени Колесник.

ТОВ «РРП «Україна-Реставрацiя» було єдиним конкурентом «Відродження» на тендері щодо протиаварійних ремонтно-реставраційних робіт художнього музею у 2019 р.

Згідно з «Прозорро», у 2018-2021 рр. ТОВ «Будівельно-реставраційна Фірма «Відродження» отримало замовлень на загальну суму 383,14 млн грн.