Архбудконтроль відмовив оточенню Кучеренка у видачі дозволу на багатоповерхівку біля Ботсаду
22.12.2021   //  

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва 7 грудня відмовив Обслуговуючому кооперативу «Орсей Київ» у видачі дозволу на виконання будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція складської будівлі (нежитлового будинку) з пристосуванням під житловий будинок» на вул. Болсуновській, 8 у Печерському районі столиці. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставами для відмови стали, зокрема:

  • найменування об’єкта будівництва у поданих документах не відповідає найменуванню цього об’єкта у заяві про надання дозволу на виконання будівельних робіт;
  • техніко-економічні показники у наказі про затвердження проектної документації від 04.11.2021 не відповідають техніко-економічним показникам, які зазначені у Реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
  • не наданий експертний звіт від 10.06.2019 та обов’язковий додаток до нього;
  • вихідні дані на проектування надані не в повному обсязі, а саме відсутнє завдання на проектування
  • не отримано висновок щодо проектної документації і дозвіл в Мінкультури, не виконано вимоги проектувати об’єкт з урахуванням місць відпочинку, забезпеченості школами, вільними зонами для під’їзду швидких, пожежних, рятувальників;
  • не надані обмірні креслення будівлі, висновки щодо несучої здатності конструкцій та їх експлуатаційної придатності, технічний висновок про можливість реконструкції будівлі і т.д.

Згідно з техніко-економічними показниками об’єкту, забудовник хоче звести житловий будинок на 8 поверхів, 28 квартир.

Втім, відзначимо, що в МУО умовна висота об’єкту вказана ще вища – до 73,5 м (орієнтовно 24 поверхи). Остаточно вона має бути визначена проектною документацією.

Містобудівні умови та обмеження на реконструкцію складської будівлі на вул. Болсуновській, 8 були видані у жовтні 2018 року ТОВ «Карт Лімітед».

Ця фірма володіє складським приміщенням по вул. Болсуновській, 8. Право користування ділянкою за цією адресою у забудовника наразі не оформлене. Ця ділянка знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в зоні регулювання забудови ІІ категорії, потрапляє в межі зони забруднення Цезієм-137.

За даними lun.ua, на вул. Болсуновській, 8 будується ЖК Struetinsky Residence – проект від KyivBudDevelopment.

Цей же девелопер рекламує таунхауси Struetinsky на вул. Болсуновській, 4 і ЖК KBD.HOUSE B16 по вул. Болсуновській, 16/2. Замовниками усіх трьох об’єктів, які по одній схемі хочуть «реконструювати під житловий будинок», є пов’язані компанії.

Так, замовником вихідних даних по вул. Болсуновській, 4 є ТОВ «У Валентини» (раніше – ПАТ «У Валентини»), 92% якого належить Євгену Леськіву. Він же є керівником цього товариства.

Замовником вихідних даних по вул. Болсуновській, 16 є Обслуговуючий кооператив «Орсей Україна 2», яким володіють Олексій Усков, Разія Заріпова, Микола Зіско та Євген Караман.

Замовником вихідних даних по вул. Болсуновській, 8 є ТОВ «Карт Лімітед», а замовником видачі дозволу на будівництво – ОК «Орсей Київ».

Власниками ТОВ «Карт Лімітед» є Сергій Криворучко і ТОВ «Фінансові інвестиції» (99%), власником якого з грудня 2020 року значиться Олексій Усков. А до нього у 2012-2020 рр власником «Фінансових інвестицій» був Андрій Кучеренко, брат нардепа від «Батьківщини» Олексія Кучеренка. За даними ЗМІ, дружина Ускова Марина була прес-секретарем Олексія Кучеренка, коли він був міністром ЖКГ.

На сьогодні Андрій Кучеренко, Олексій Усков, Разія Заріпова є співвласниками обслуговуючого кооперативу «Ботанічний маєток». Також Андрій Кучеренко є співвласником ТОВ «Надра Сервіс», керівником якого є Сергій Криворучко.

Олексій Усков, а також Разія Заріпова, Микола Зіско та Євген Леськів є власниками ОК «Орсей Київ». Євген Сергійович Леськів був помічником нардепа від Партії регіонів Василя Горбаля у 2006-2012 рр. У 2019 році Леськів балотувався в народні депутати як самовисуванець. Леськів є співвласником ОК «Гарант Буд», яке у 2019 році повернуло Олексію Кучеренку 390 тис грн позики, що відображено в декларації нардепа. Леськів є управляючим партнером девелоперської компанії KyivBudDevelopment.

Нагадаємо, 19 лютого 2020 року «Орсей Київ» зареєстрував повідомлення про початок підготовчих робіт на вул. Болсуновській, 8, яке вже у травні того ж року було скасоване. Відзначимо, що забудовник у повідомленні вказав клас наслідків СС1, яке відповідає будівництву садибного будинку (не вище 4 поверхів).

У реєстрі є дані про те, що «Орсей Київ» подавав заяву на дозвіл на виконання будівельних робіт у листопаді цього року, але отримав відмову.

Проти будівництва на вул. Болсуновській, 8 активно не один рік виступають місцеві жителі.

Ірина Шарпінська, “Наші гроші”