Замгубернатора Харківщини є власником найбільшого в Україні нелегального НПЗ
21.12.2021   //   1 Переглядів

Тимчасово виконуючий із серпня обов’язки голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун до останнього був головним претендентом на посаду керівника Харківської області.  Його родина контролює найбільший в країні нелегального нафтопереробного заводу.

Про це написав телеграм-канал «Монополіст».

Кабмін 15 грудня погодив призначення Олега Синєгубова головою Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА). Хоча головним претендентом на цей пост був заступник голови ХОДА Олександр Скакун, який З 1995 по 2017 рік працював в СБУ. Потім був призначений в ОДА, якою з серпня керував в статусі тимчасово виконуючого обов’язки голови.

Олександр Скакун разом із братом Юрієм, радником голови ХОДА Сергієм Стороженком і Костянтином Кузьменком (зять Юрія Скакуна) контролюють компанію «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані» («АЕС Компані», або AES Group). Офіційно вона записана  на гендиректора футбольного клубу «Металіст 1925» Ярослава Вдовенка.

Також «АЕС Компані» є засновником багатьох юросіб в різних сферах бізнесу. Наприклад, ТОВ  «Борки Солар» є оператором сонячних станцій на «зеленому» тарифі. А інша  – ТОВ «Ревітес», купила Караванський спиртовий завод в Харківській області. Тепер фірма перейменована в ТОВ «Караванський спиртовий завод 1709».

«АЕС Компані» – оператор найбільшого в країні нелегального нафтопереробного заводу (НПЗ) під Мерефою (Харківська область). Це головний актив групи, який переробляє майже 100 тис. тон газового конденсату на рік і недоплачує в бюджет сотні мільйонів гривень акцизу з виробленого палива.

Згідно інформації в ухвалі Печерського райсуду Києва від листопада 2019 року, основним покупцем НПЗ є мережа АЗС «Мотто» екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, який втік до Ізраїлю та став Розенбергом.

Від «Наших грошей»

За даними видання «Олігарх», власником НПЗ в Мерфі, яким управляє АЕС Компані» є ТОВ  «Бітоксид». Обидві фірми зареєстровані за однією адресою в Харкові. Співвласниками «Бітоксид» Роман Валеулін та Костянтин Кузьменко. Останній – це тесть Юрія Скакуна, молодшого брата заступника голови Харківської ОДА Олександра Скакуна. Юрій Скакун працює директором ПП «Свей» і спочатку був засновником «Бітоксида» з часткою 50%. Фірми учасники кримінальних проваджень.

Видання Enkorr повідомляло, що НПЗ в Мерефі є крупним одержувачем безакцизних компонентів на основі МТБЕ і метанолу (код 3814009090), що імпортуються як розчинники для лакофарбової промисловості.  Також, за даними видання, відразу після звіту міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського про перебіг  в листопаді 2021 року програми по боротьбі з нелегальними нафтопродуктами «Акциз», НПЗ в Мерефі відновив роботу після тимчасової зупинки.