Спілка художників виходить на протест: Кабмін різко підняв тарифи за тепло, довівши творчі майстерні до межі виживання
21.12.2021   //   319 Переглядів

Національна Спілка художників України 22 грудня проведе акцію «Культура в Україні – понад усе?» у зв’язку із зростанням тарифів за теплоенергію для творчих майстерень художників у понад чотири рази внаслідок прийнятої урядом 10 листопада постанови № 1209.

Акція розпочнеться о 10 годині під Будинком Уряду України на вул. Грушевського, 12/2 у Києві.

Вказаною постановою Кабміну від 10.11.2021 внесено зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із щомісячною зміною ціни природного газу. Нею Національна Спілка художників та її члени віднесені до категорії «інші споживачі», для яких встановлено новий тариф: 6953,77 грн за 1 Гкал (2594,69 грн за 1 Гкал із коефіцієнтом 2,68).

При цьому раніше ціна за 1Гкал для Спілки становила 1600 грн без застосування коефіцієнту.

15 грудня Спілка художників звернулася до президента Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із проханням сприяти у врегулюванні питання щодо користування тепловою енергією на період опалювального сезону для Спілки та її членів і встановити тариф як для населення.

У листі зазначається, що членам творчої спілки – художникам для забезпечення їх творчої діяльності надається майстерня.

«Оплата рахунків за новими тарифами за користування теплоенергією у приміщеннях їх майстерень, на превеликий жаль, є непідйомною сумою для художників. Доходи від їх основної творчої діяльності дуже мізерні», – зазначається в листі.

Спілка нагадала, що творча діяльність художників і так сильно постраждала після запровадження обмежувальних карантинних заходів.

За даними художниці, однієї з організаторів акції Ганни Ярової, «відповідно до нових розрахунків за тепло в  майстерні 20 кв м нам треба заплатити  за місяць майже 10 тис грн. А майстерня  40 метрів відповідно, 20 тис грн.  І це без врахування абонплати за електрику».

Раніше член Київської організації Національної Спілки художників України Руслан Кутняк заявив у коментарі ЗМІ, що у зв’язку зі зміною тарифу Спілці загрожує банкрутство, а майстерні, що належать організації, держава забере через суд.

Центральний будинок художника, вул. Січових Стрільців, НСХУ. Джерело фото: zoon.com.ua

Як повідомила Ганна Ярова, лише у Київській організації НСХУ – 613 майстерень. Багато з них – у центрі Києва.

Художня галерея «Митець», вул. Велика Васильківська, 12 у Києві, НСХУ