«Укренерго» замовило дилеру заводу Григоришина трансформаторів на 149 мільйонів
20.12.2021   //   238 Переглядів

ПрАТ «НЕК «Укренерго» 14 грудня за результатами тендеру замовило КВКП «Союз» трансформаторів на 148,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До квітня 2023 року на підстанцію 330 кВ «Аджалик» в Одеській області мають поставити два автотрансформатори АТДТН-195000/330/110-У1 виробництва банкрутуючого ПрАТ «Запоріжтрансформатор» Костянтина Григоришина не раніше 2021 року по 74,40 млн грн.

Питома вартість трансформатора складає $14,0 тис за один МегаВольтАмпер потужності.

У 2018 році «Запоріжтрансформатор» продав «Укренерго» ще потужніші трансформатори по $7,5 тис, а в 2016 році – по $7,9-10,0 тис за МВА, що на той момент відповідало ринку.

Договір передбачає аванс у 60% та забезпечення виконання зобов’язань у 7,44 млн грн.

Вартість договору на 18% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 181,53 млн грн.

Тендерна документація вимагала аналогічний договір про поставку обладнання класом напруги ≥ 330 кВ (автотрансформатору, трансформатору поперечного регулювання, реактору), виконаний у 2018-2021 роках. «Союз» приніс договори з «Укренерго» про технічне переоснащення підстанцій з поставкою обладнання, виконані в 2017-2019 роках.

До аукціону не допустили ТОВ «НВО «Союзенергомаш» із продукцією компанії «Astor» (Туреччина). Воно не вказало заводський тип РПН (пристрій регулювання напруги під навантаженням) та заводський тип і країну розташування заводу-виробника покажчика рівня масла, відсічного клапану, пристрою контролю стану вводів. Ще компанія вказала гарантію п’ять років замість «не менше 5 років з дати введення в експлуатацію або 5,5 років з дати підписання видаткової накладної залежно від того, що настане раніше».

ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» запропонувало трансформатори заводу Григоришина на 15% дешевше. Однак замовник відхилив цю фірму, бо вона відмовилась підписувати договір через «нанесення фінансових збитків підприємству у разі поставки товару по не ринковій його вартості, припущену прикру неточність через неуважність при підготовці цінової пропозиції». Забезпечення тендерної пропозиції складало 3,63 млн грн.

Дорожчим конкурентом було ТОВ «НМУ «Електропівденмонтаж» із продукцією «Elprom Heavy Industries» (Болгарія). Останню «Hyundai» торік продав російській «Группа СВЭЛ».

Переможець КВКП «Союз» контролюється одеськими ТОВ «Енергопостачання» та ТОВ «Холдинг Союз-Консалтинг». Кінцевим бенефіціаром «Союзу» через ці фірми є одеситка Альона Приходько, а директором – Ігор Приходько. Останній разом із люксембурзькою компанією «Soyuz Holding S.A.» володіє російським АТ «Енерго-будівельна корпорація «Союз», яке перебуває в стані ліквідації з 2017 року. До наглядової ради цієї російської компанії входили представники заводу «Силові Машини» і федеральної «РусГидро».