У четвер Київрада спробує протягнути передачу оточенню Супруненків півгектара біля метро «Деміївська» за «туалетною» схемою
15.12.2021   //   681 Переглядів

У порядок денний пленарного засідання Київради 16 грудня включено проект рішення про передачу в оренду ТОВ «Менаполіс» земельної ділянки на вул. Голосіївській, 13-Д. Про це свідчать дані офіційного сайту Київради.

За даними джерела «Наших грошей», цей проект включено до порядку денного на вимогу представників фракції «Єдність».

Йдеться про ділянку площею 0,55 га на вул. Голосіївськівй, 13-Д, на якій розташовані три споруди загальною площею 53,2 кв м, які належать ТОВ «Менаполіс». За даними поліції, вони були самовільно збудовані на комунальній ділянці без жодних дозвільних документів. У вересні цього року на ділянку і споруди був накладений арешт у рамках кримінального провадження № 42016100000000754, але у листопаді апеляція його скасувала. Слідство триває.

Згідно з проектом рішення, ділянку 0,55 га пропонується передати ТОВ «Менаполіс» у зв’язку з переходом до фірми права власності на вказані споруди. Як відомо, поширеною є так звана «туалетна» схема, коли забудовникам, щоб отримати привабливу ділянку, достатньо мати у власності туалет/сарай/гараж на її території.

Фірма хоче отримати ділянку в оренду на 15 років для реконструкції вказаних трьох споруд площею 53,2 кв м під житловий комплекс.

Відзначимо, що Управління правового забезпечення діяльності Київради не погодило проект рішення про передачу ділянки в оренду ТОВ «Менаполіс».

Власником і керівником ТОВ «Менаполіс» є Вікторія Зінич. Ця фірма була створена у січні 2019 року. Зінич до квітня цього року володіла ТОВ «Закупівлі» і ТОВ «Закупівлі ком», власником яких замість неї стало АТ «ЗНВКІФ «Асвіо Капітал» Вячеслава Супруненка – екс-депутата Київради, колишнього зятя екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Його брат Олександр Супруненко був депутатом Київради і депутатом Верховної Ради, у 2019 році він знову балотувався до парламенту як самовисуванець, проте згодом зняв свою кандидатуру. За даними Youcontrol, Зінич також у 2016-2019 рр була співвласником ТОВ «УХП-Експлуатація» разом із ПАТ «Укрхудожпром», співвласниками якого на раніше були брати Супруненки.

Детальніше про схему на ділянці по вул. Голосіївській, 13-Д читайте тут.