На батьківщині Зеленського танкодром за 44 мільйона збудують за ринковими цінами
14.12.2021   //   118 Переглядів

Військова частина а 3283 третього грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «Будівельна компанія «Стек» нове будівництво навчального танкодрому (замість існуючого танкодрому) у Центрально-Міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області за 43,50 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма будуватиме танкодром на території військової частини А3283 у Кривому Розі (військове містечко -30). Йдеться про такі роботи: монтаж системи зв’язку, охоронної сигналізації, відеоспостереження, опалення та вентиляції, електроосвітлення, створення перешкод (рів, окопи, макет колійного моста тощо), встановлення огорожі, пожежної та охоронної сигналізації, озеленення.

Очікувана вартість становила 52,79 млн грн. Тобто економія склала 20%.

Природний рядовий пісок коштує 217 за м3, вартість суміші асфальтобетонні гарячої дрібнозернистої становить 1358-2066 грн. за т, а щебеню фракції 20-40 мм та 10-20 мм за 526 грн. за м3 та 688 грн. за м3. В жовтневому моніторингу ДержДорНДІ середня ціна асфальтобетонної суміші у Дніпропетровській області становить 3070-3305 грн. за т., щебеню – 604-659 за м3. Тобто ціни відповідають ринковим.

На торгах дорожчими були пропозиції ПП «Строй-арсенал» Дениса Кирику та ПП «БМФ «Бар’єр» Миколи Гетьмана: 48,99 млн грн. та 51,51 млн грн. відповідно.

Дешевшою від переможця була пропозиція ТОВ «Дніпро регіон буд» – 43,49 млн грн. Але її відхилили через недоліки в тендерній документації. Зокрема, неналежним чином завірений статут, не вказана повна інформація про субпідрядників, працівників та транспортні засоби, відсутній уповноважений з антикорупційної діяльності підприємства, виявлені недоліки в кошторисній документації.

ПП «Строй-арсенал» поскаржився в Антимонопольний комітет на рішення тендерного комітету про визнання «Стек» переможцем. АМКУ відмовив фірмі у задоволенні скарги. Зокрема, через те, що «Строй-арсенал» не довів, що «Стек» у договірній ціні загальновиробничі витрати визначив не за усередненими показниками, рекомендованими Мінрегіоном. Також не зазначив, у чому саме полягає невідповідність у розрахунках переможця щодо перевезень ґрунту та сміття.

Наразі ТОВ «Будівельна компанія «Стек» зареєстрована в м. Дніпро. Власниками вказані Сергій Матюхов з Донецька та Олена Буніш з Бучі (Київська обл.), керівник Сергій Коваленко.

Сергій Матюхов також є директором зареєстрованого в Покровську товариства «ТД «Оргсинтез» Лариси Шишацької, дружини Андрія Шишацького – колишнього голови Донецької облдержадміністрації та Донецької обласної ради за часів Януковича.