Сімейний кар’єр кварталівця «Юзіка» за час «Великого будівництва» продав щебню на 2 мільярда
13.12.2021   //  

ПАТ «Рижівський гранітний кар’єр» в Полтавській області понад два роки працює без дозвільного документу – висновку з Оцінки впливу на довкілля. За цей час кар’єр  поставив продукції на 1,93 млрд грн., його основна частка через фірми-прокладки пішла на «Велике будівництво».

Про це йдеться в програмі «Watchdogs. Розслідування» (телеканал «Прямий»).

Двоюрідний брат нардепа Юрія Корявченкова – Сергій, став  головою правління ПАТ «Рижівський гранітний кар’єр» в 2017 році. А в 2019-му кар’єр  суттєво збільшив обсяги виробництва, що співпало із запуском президентської програми «Велике будівництво».

Фото: Родина Корявченкових (зліва направо): Сергій, Юрій та дружина нардепа Тетяна

 

З 2019 року «РГК» продав продукції на 1,93 млрд грн. Половину всього видобутку викупили дві фірми – ТОВ «Кар-Гіл» та ТОВ «Брекстон», які є постачальниками щебню для турецької компанії «Онур», що входить до «дорожнього картелю».

«Кар-Гіл» та «Брекстон» напряму пов’язані з братами Корявченковими. Засновник криворізького «Брекстон» Сергій Доровський – давній бізнес-партнер Сергія Корявченкова та член наглядової ради «РГК».

«Кар-Гіл» із Горішніх Плавнів і ним керує Роман Варваров. На виборах він був уповноваженим партії «Слуга народу» по Дніпропетровській області, а потім став помічником нардепа «Юзіка» на громадських засадах. Зараз він бенефіціар однойменного ТОВ ««Рижівський гранітний кар’єр» через ТОВ «Техніка-2018».

Рижівський гранітний кар’єр в останні роки не тільки збільшив потужності, а і розширив свою площу в сторону дачного кооперативу, ставши його сусідом. Дачники скаржаться на шкідливі викиди та відсутність будь-якої реакції на дії підприємства з боку контролюючих органів.

Екоправозахниця Василина Нікульнікова стверджує, що  останні два роки працівники Держекоінспекції не були допущені до перевірки «РГК» через нібито карантинні обмеження. Також екологи вказують, що з 2019 року кар’єр підвищив виробничі потужності та встановив джерела викидів, на які не отримав відповідних дозволів. А також не пройшов обов’язкової Оцінки впливу на довкілля і два роки працює без цього дозвільного документу.

В 1999 році «РГК» отримало спецдозвіл на видобуток граніту, дії якого вже за нового керівника Держгеонадр Романа Опімаха було продовжено до 2039 року. Але за обов’язкової виконання вимоги отримання висновку з ОВД.