За облаштування КПВВ «Золоте» 19 мільйонів отримає фірма, яка була підконтрольна «смотрящему» від Януковича
10.12.2021   //   352 Переглядів

Держпідприємство «Реінтеграція та відновлення» 1 грудня замовило ТОВ «Будівельно-консалтингова група «Базис» виконання робіт по облаштуванню контрольного пункту в’їзду-виїзду (КПВВ) «Золоте» за 18,62 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Йдеться про облаштування КПВВ на лінії розмежування в м. Золоте Сєвєродонецького району Луганської обл., ділянка автодороги загального користування Т-1316.

Фірма виконає демонтажні та земляні роботи. Серед інших робіт: огорожа з профнастилу, замощення, зовнішні мережі ВК, благоустрій сервісної зони. Найдорожче з цих робіт коштуватиме замощення – 13,68 млн грн.

Згідно з локальним кошторисом щодо замощення, нафтові дорожні бітуми БНД-60/90, БНД-90/130 (вищий сорт) коштують 22,8 тис грн. за т, а суміші асфальтобетонні гарячі і теплі, дрібнозернисті – 4 369 грн. за тону. В жовтневому моніторингу ДержДорНДІ середня ціна нафтових дорожніх бітумів у Луганській області становить 19,4 тис грн., або на 17% дешевше, а асфальтобетонних сумішей – 3,6 тис грн., або на 20% дешевше.

На торгах єдиним конкурентом переможця було київське ТОВ «Лайт стоун» Володимира Гусєва, яке запропонувало вищу суму – 18,65 млн грн. Очікувана вартість склала 18,73 млн грн. Фірми не торгувалися під час аукціону.

ТОВ «БКГ «Базис», яке зареєстроване в місті Святогірськ Краматорського району Донецької області, нині належить Катерині Тудорашку з м. Ірпінь Київської обл., яка є співзасновницею ТОВ «Омега строй +». Раніше «Наші гроші. Запоріжжя» відносили «Базис» до сфери впливу колишнього «смотрящего» у Запоріжжі Андрія Альоші (часів президентства Віктора Януковича).

Згідно з «Прозорро», у 2018-2021 рр. фірма «Базис» виграла тендерів на загальну суму 210,87 млн грн.

Державне підприємство «Реінтеграція та відновлення» Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зареєстроване у квітні 2020 р. Держпідприємство є відповідальним за облаштування, утримання та обслуговування КПВВ та прилеглих до них територій.

КПВВ «Золоте» з української сторони було відкрите чотири роки тому. Але угруповання «ЛНР» пропуск зі свого боку не відкривало і не відкриває, висуваючи нові вимоги.