Поліція розслідує як у Кличка перерахували зайвих 7 мільйонів за дорогі ліки для онкохворих
10.12.2021   //   170 Переглядів

Поліція вважає, що заступник начальника Департаменту охорони здоров`я Київської міськдержадміністрації – начальника управління лікувально-профілактичної допомоги Галина Зборомирська з вересня до листопада 2020 р. вчинила необережний злочин, що призвело до переплати 7,1 млн грн. за ліки. Про це написав Олександр Глазунов у виданні «КиевVласть» з посиланням на ухвалу Подільського райсуду Києва від 10 листопада.

Зборомирська підозрюється у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст. 367 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років).

У вересні 2020 р. Департамент охорони здоров’я КМДА замовив ТОВ «Діатом» 304 флакона концентрату для розчину для інфузій з активною речовиною «Обінутузумаб» на 28,1 млн грн. (товарна назва препарату – «Газіва»).

Як зазначено у матеріалах справи, надалі «Діатом» поставив цей товар. Проте, згідно з висновком комплексної судової товарознавчої та судової економічної експертизи, ця закупівля завдала столичному бюджету збитків на 2,2 млн грн. внаслідок завищення вартості препарату.

У листопаді 2020 р. Департамент охорони здоров’я КМДА уклав з «Діатом» договір на поставку 1088 флаконів концентрату для розчину для інфузій з активною речовиною «Пембролізумаб» на 84,5 млн грн. (товарна назва  – «Кітруда»). Внаслідок цієї закупівлі, за висновком експертиз, міському бюджету Києва було завдано 4,9 млн грн. збитків – знову-таки внаслідок завищення вартості товару.

Обидва препарати використовуються в комплексному лікуванні людей з онкологічними захворюваннями.

Кримінальне провадження було відкрито Нацполіцією після моніторингу цін на лікарські препарати.

Засновником та керівником київського ТОВ «Діатом» є Сергій Солоджук. З липня 2021 р. він зареєстрований у селі Софіївська Борщагівка Київської області, а раніше був зареєстрований у м. Коломия Івано-Франківської області.

Щонайменше з 2014 до липня 2021 р. контактний номер «Діатом» (0674471955) збігався з номером ТОВ «БМВП «Сучасник» та ТОВ «Портал Трейд». Наразі «Діатом» має інший номер.

Система Youcontrol відносить «БМВП «Сучасник» та «Портал Трейд» до групи «Кліар Енерджі», яка об’єднує 56 компаній, зайнятих у сфері альтернативної енергетики та фармацевтичного бізнесу. Співвласниками цієї групи є Андрій Гріненко, Михайло Кучірка та Петро Багрій. Останній відомий як президент асоціації «Виробники ліків України».

За даними Clarity-Project, «Діатом» за час свого існування підписав понад 1,1 тис угод на постачання лікарських засобів із більш ніж сотнею бюджетних медичних установ України на загальну суму близько 1,6 млрд грн. Головним замовником компанії є Департамент охорони здоров’я КМДА, з яким з червня 2018 року було підписано 104 договори на 682 млн грн.

10 листопада суд застосував до Зборомирської запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком до 22.12.2021.