ДІАМ відмовилася видати дозвіл на забудову біля нацпарку, до якої СБУ залучила фірму з орбіти Пузійчука
10.12.2021   //   216 Переглядів

Державна інспекція архітектури та містобудування України 1 грудня відмовила Службі безпеки України у видачі дозволу на нове будівництво комплексної забудови території (будівництво житлових будинків, об’єктів обслуговування житлових будинків) на вул. Полковника Потєхіна, 9 у Голосіївському районі м. Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставами для відмови стали:

  • відсутнє погодження розташування і висота об’єктів будівництва заввишки 45 і більше метрів відносно контрольної точки аеродрому в радіусі до 50 км, передбачене п. 57 постанови Кабміну №954 «Про затвердження Положення про використання повітряного простору України» від 06.12.2017;
  • до заяви про отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт не додано копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт;
  • проектну документацію розроблено з порушенням в частині відповідності нормативам щодо створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Будівництво заплановане на ділянці площею 4,61 га, що перебуває у постійному користуванні СБУ для обслуговування та експлуатації будівель і споруд військової частини. Відповідно до чинного Генплану Києва – це території спецпризначення.

Служба безпеки отримала містобудівні умови та обмеження на будівництво житлових будинків на вказаній ділянці у грудні 2012 року. Згідно з техніко-економічними показниками, зазначеними в МУО, загальна площа будинків має становити 144,5 тис кв м, загальна кількість квартир – 1691, поверховість будинків – 16-22 поверхи.

Відзначимо, що у заявці на отримання дозволу на будівництво СБУ вказало загальну площу забудови – 233,5 тис кв м.

У вересні 2014 року СБУ уклала договір про будівництво житлових будинків з ТОВ «Домобудівна компанія №7». СБУ мала отримати у комплексі не менше 327 квартир загальною площею 17,5 тис кв м. Будівництво мало бути закінчено до 05.03.2019. Однак, об’єкт не був зданий.

СБУ стягнула з ТОВ 39,96 млн грн пені, а також подала позов про розірвання договору. Суди перших двох інстанцій його задовольнили і розірвали договір з «ДБК №7», але 08.09.2021 сторони уклали мирову угоду, яку затвердив Верховний Суд.

Відповідно до мирової угоди, «ДБК №7» зобов’язалося здати об’єкт не пізніше 48 календарних місяців, починаючи з дати укладення нотаріального правочину на делегування «ДБК № 7» повноважень щодо здійснення функцій замовника, але не раніше ніж з дати отримання дозвола на будівництво.

Окрім площ квартир, які підлягають передачі СБУ за договором, «ДБК № 7» після закінчення будівництва об’єкту та введення його в експлуатацію зобов’язалося передати СБУ додатково дві двокімнатні квартири, кожна з яких становитиме не менше 52,5 кв м.

Як відомо, на ділянці площею 4,61 га по вул. Полковника Потєхіна, 9 будувався ЖК Bergen (27-поверхові будинки на 3268 квартир). Проти цього активно протестували місцеві мешканці. Зокрема, вони вказували на те, що забудова може стати фактором деградації унікальних екосистем як лісової рослинності, так і надзвичайно цінних Голосіївських водотоків Голосіївського лісу.

ТОВ «ДБК-7» самостійно будівельні роботи не проводило, а залучало генпідрядника – ТОВ «БК «Азур Груп». У 2016-2019 рр співвласником цієї компанії було ТОВ «Фундамент Девелопмент», яке з 2019 року належить народному депутату від «Батьківщини» Андрію Пузійчуку і яке він наразі передав в управління.

За даними Youcontrol, з жовтня цього року власниками ТОВ «Домобудівна компанія № 7» є Оксана Перепелиця і Максим Давиденко. Донедавна (до січня 2021 р) власником фірми був Богдан Перепелиця. У 2016 році він був власником і керівником ТОВ «Домобудівельна компанія «Фундамент». Заступником гендиректора цієї компанії був нардеп Андрій Пузійчук. Брат нардепа Віталій Пузійчук донедавна був одним із власників ПАТ «Фундамент», яке долучалося до робіт по вказаній забудові.