Оточення Біркадзе взяло 162 мільйони за колектор на Лівобережному з дорогими трубами
08.12.2021   //   269 Переглядів

КК «Київавтодор» 2 грудня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Натеко Енерго Монтаж» про першу чергу реконструкції дощової каналізації на Броварському проспекті у Дніпровському районі на 161,85 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2024 року реконструюють дощову каналізацію по Броварському проспекту на ділянці від вулиці Митрополита Андрея Шептицького до мосту Метро через Русанівську протоку. Мова про будівництво дощового колектора Д=1200 мм прохідницьким щитом Herrenknecht AVN-1000 XC, прокладання труб у траншеях, дорожні та інші роботи.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки та ПДВ, найбільше коштів припадає на склопластикові труби PN1 SN10000. Така труба діаметру 1 600 мм коштує 35 190 грн./м, а діаметру 1 200 мм – 16 450 грн./м. Але у відкритих джерелах не вдалося знайти їхніх цін.

Також залізобетонні труби ТСМ 120.17.25-5МД та ТСМ 120.5.25-5МД діаметру 1 200 мм для проміжної домкратної станції замовили по 85 010 грн./м. Їх виробляє ТОВ «Комбінат будіндустрії» за кресленнями концерну «Київпідземшляхбуд», але в прайсі немає ціни.

Ці особливі труби втричі дорожчі від звичайних залізобетонних труб ТС 120.30-5М такого ж діаметру, які придбали по 24 684 грн./м. Звичайні теж робить «Комбінат будіндустрії».

У 2018 році «Київавтодор» замовляв звичайні труби трохи дешевше – по 22 977 грн./м.

Ціни сталі, деревини, піску, розчину, бетону, цегли, щебеню та асфальтобетону ринкові.

Гарантійний строк на тіло колектору, люки, зливоприймальні решітки, основу дорожнього одягу та опорні плити складає десять років, а на покриття з асфальтобетону – п’ять років.

Ціна договору всього на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 164,87 млн грн.

Для участі в тендері потрібно було мати власну або залучену техніку згідно переліку, в тому числі одну автоматизовану тунелопрохідницьку машину. Крім того, вимагались працівники певних інженерно-технічних і робочих спеціальностей у певній кількості.

Ще тендерна документація вимагала надати принаймні один власний аналогічний договір за останні п’ять років на будівництво, реконструкцію або капремонт колекторів дощової каналізації не нижче V категорії чи класу CC3. Він мав підтвердити досвід прокладання самопливних трубопроводів діаметром не менше 1 200 мм в обсязі не менше ніж 450 мп.

Спершу відгук до аналогічного договору мав бути наданий не раніше, ніж за місяць до оголошення тендеру. Але ТОВ «Спеціалізоване монтажне управління протипожежної автоматики» через АМКУ домоглось збільшення цього строку до чотирьох місяців.

ПП «Вектор 12» не допустили до аукціону, бо воно не сплатило тендерне забезпечення.

Єдиним допущеним конкурентом було столичне ТОВ «Глобал Еко Сервіс Груп» («ГЕС Груп») зі статутним капіталом 1 тис грн., яким володіє та керує киянин Олексій Токарєв – засновник ТОВ «Ековелл». Причому обидва учасники не знижував ціну під час аукціону.

Столична «Натеко Енерго Монтаж» належить Євгенію Коменданту із Броварів, а керує нею Костянтин Костенюк. Донедавна її засновником був Антон Макєєв, а директором – Андрій Данілов. Раніше фірмою володіли Олександр Омельченко та його сестра Ольга Біркадзе – дружина екс-голови Броварської РДА Георгія Біркадзе. Саме Ользі Біркадзе належить ТОВ «Укренерго Щит», у якого переможець орендував прохідницький щит.

Усього з 2017 року «Натеко Енерго Монтаж» виграв підрядів на суму 874,35 млн грн.