Директор переніс до КП обкатану на «Харківобленерго» схему злиття підрядів близькій фірмі
07.12.2021   //   1 Переглядів

Василь Скопенко

КП «Харківські теплові мережі» («ХТМ») після призначення в лютому керівником Василя Скопенка уклало угод з ТОВ «Інтех СК» на понад 150 млн грн.

Про це написав Павло Новик для Bihus.info (проект «Лабораторія викриттів 3.0»).

Скопенко до призначення в «ХТМ» мав досвід керування  АТ «Харківобленерго». Тоді під його керівництвом державне обленерго стало відоме закупівлею приладів в рази дорожче від закупівель інших підприємств, та укладанням договорів з пов’язаних з ним ТОВ «Монтаженерго 2018» та ТОВ «Інтерго».

В квітні цього року очолюване Скопенком комунальне підприємство почало співпрацювати з ТОВ «Інтех СК», що було зареєстровано на початку того ж місяця. Спершу «ХТМ» замовило фірмі вентилятори, організувавши дві допорогові закупівлі на однакове обладнання.  А у травні ТОВ «Інтех СК» вже виграло тендер на постачання розподільчих щитів на суму 943 тис грн., а комунальники по сумнівним причинам відхили дві дешевші пропозиції конкурентів. Того ж місяця уклали ще одну угоду на придбання арматури за 963 тис грн. Майже половину суми договору склали кульові фланцеві крани ДУ 150 РУ16, їх «ХТМ» купило по 9705 грн. без ПДВ. Такий кран на prom.ua для оптових заакупівельників коштує 8300 грн. за одиницю.  (на 17% дешевше). Конкурент «Інтех СК» на тендері пропонував поставити товар на 250 тис грн. дешевше, але цю пропозицію комунальники відхилили.

Після цього «ХТМ» почали замовляти у «Інтех СК» реконструкцію теплових мереж, суми угод зросли до десятків мільйонів. При цьому, замовник не вимагав від підрядника ні переліку техніки, ані досвіду аналогічних робіт. А конкурентами фірми виступають підприємства, що наближені до Харківської міськради. Так, у листопаді комунальники провели тендер, за підсумками якого за 45 млн грн. «Інтекх СК» реконструює теплові мережі по вул. Валентинівській. Єдиним конкурентом на тендері було ТОВ «Тех-інком» Вікторії Письмак та Ігоря Карпенка. Письмак працює директором у ТОВ «А.І.Р», де серед засновників з часткою у 45% є Андрій Руденко. Це віце-мер Харкова з питань ЖКГ, якому і підпорядковуються «ХТМ». А технагляд за цим об’єктом буде виконувати Іван Ракич. Він донедавна був замголови профкому «Харківобленерго» та підтримував Скопенка на мітингах.

Засновниками «Інтех СК» є Андрій Криштофоров і Олег Бєлєньков.  Останній реєстрував ТОВ  «Монтаженерго-2018», співвласником якого до лютого цього року був Скопенко. Ця фірма отримувала підряди від «Харківобленерго», коли ним керував Скопенко.