Держгеокадастр скасував реєстрацію 74 га на Осокорках, які через документ 1940-х років намагалася захопити приватна фірма
07.12.2021   //   211 Переглядів

Держгеокадастр задовольнив скаргу Департаменту земельних ресурсів КМДА щодо скасування рішення про державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:96:001:0040. Про це повідомляє прес-служба Департаменту земельних ресурсів.

Йдеться про 74,4 га біля озера Тягле в Дарницькому районі, на які право постійного користування оформило ТОВ «Агрофірма Зодіак».

В.о. голови Держгеокадастру Сергій Завадський наказав державним кадастровим реєстраторам внести до програмного забезпечення держземкадастру інформацію про скасування рішення про державну реєстрацію цієї ділянки.

На сьогодні цей наказ вже виконано.

Нагадаємо, що раніше Міністерство юстиції скасувало рішення приватного нотаріуса про реєстрацію права постійного користування цією ділянкою за вказаною фірмою. «Чорному реєстратору», який приймав це рішення, було анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як відомо, 10 вересня цього року столичний приватний нотаріус зареєструвала за ТОВ «Агрофірма Зодіак» право постійного користування комунальною ділянкою площею 74,45 га в межах двох ландшафтних заказників місцевого значення («Озеро Тягле» і «Осокорківські луки»). Підставою для держреєстрації став державний акт Виконавчого комітету Києво-Святошинської районної Ради депутатів трудящих від 24.02.1946.

Заказники Озеро Тягле і Осокорківські луки. Джерело фото: ecopark-osokorky.com.ua

Паралельно із цим активізувалися спроби створити парк «Осокорки» за ініціативою громадської організації, створеної за два тижні до цього. При цьому створити парк пропонується в межах все тих же, вже існуючих заказників – «Озеро Тягле» і «Осокорківські луки» (їх загальна площа 285 га).

Джерело фото: Презентація ГО «Національний парк збереження та збагачення флори й фауни «Осокорки»

Між тим, як відомо, місцеві жителі і активісти вже п’ять років відстоюють створення екопарку «Осокорки» загальною площею 650 га на вказаній території. Сюди мали б увійти вже згадані два заказники, а також зелені території, які хочуть забудувати житловими багатоповерхівками.

Джерело фото: ecopark-osokorky.com.ua

На частині території забудова вже триває (ЖК «Патріотика на озерах»), проти чого відбуваються постійні протести. Цей ЖК спочатку був проектом банку «Аркада», який збанкрутував, а наразі роботи проводить девелопер Stolitsa Group, співвласницею якого є Владислава Молчанова, офіційна спонсорка партії «Батьківщина».

Власниками ТОВ «Агрофірма Зодіак» є Михайло Твердохліб та Максим Гришко. Керівником фірми є Анатолій Артемюк.

За даними Youcontrol, у 2016-2018 рр бенефіціарним власником «Агрофірми Зодіак» був бізнесмен Василь Хмельницький, який, за даними ЗМІ, наразі весь свій бізнес зосередив у сфері будівництва. У 2018-2019 рр власником фірми було ТОВ «Стоїк-Плюс», кінцевим власникого значилася екс-депутат Київради Олена Антонова, що працює у структурах екс-нардепа Віктора Пилипишина. Зокрема, Антонова є співзасновницею БО ВБФ «Діти передусім» разом із сином Пилипишина Олександром. Контактною особою цього фонду є Неля Грищенко, екс-керівниця «Агрофірми Зодіак».