«Альянс», «Мартін Трейд» і «ОККО» поділили 609 мільйонів на дизель для залізниці
07.12.2021   //  

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 26 листопада завершила чотири відбори для закупівлі за рамковою угодою щодо постачання дизельного палива на загальну суму 608,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Загалом на період до квітня 2022 року замовили 20 тис т дизпалива за початковим цінами 30 360-30 510 грн. за тонну. ТОВ «Альянс Енерго Трейд» поставить 10 тис т дизелю на 303,71 млн грн., що становить половину суми. У ТОВ «Мартін Трейд» придбають 5 тис т дизелю на 152,55 млн грн., а в ПП «ОККО Контракт» – 5 тис т на 152,54 млн грн.

У подальшому початкові ціни будуть перераховуватися за формулою із прив’язкою до курсів валют в день рознарядки та світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки, які зазначено в публікації «Platt’s European MarketScan» за позицією «ULSD 10ppm» під заголовком «Mediterranean cargoes FOB Med (Italy)».

За даними видання «EnKorr», середня ринкова ціна дизпалива у великому гурті на дату аукціонів 16 листопада становила 32 530 грн./т. Це на 7% дорожче від договірних цін.

Як розрахував «EnKorr», фіксована «брудна» маржа «Альянс Енерго Трейду», яка потім автоматично додаватиметься до котирувань, складе 1 660 грн./т і 1 680 грн./т, в «ОККО Контракту» – 1 782 грн./т, а в «Мартін Трейду» – 1 785 грн./т. Окрім чистого заробітку, вона включає затрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлями на внутрішньому ринку, затрати на доставку в Україну, страхування та інші витрати.

Сума угод на 3% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 628,19 млн грн.

Конкурентами переможців були інші п’ять учасників рамкової угоди: ТОВ «Торум», ТОВ «Лівайн Торг», ТОВ «Оіл-Трейд 2018», ТОВ «Торговий дім «Газтрім» і ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна». Нагадаємо, її підписали в липні 2021 року із вісьмома компаніями.

Київський «Альянс Енерго Трейд» належить Роману Адамову, керує ним Едуард Звягін, а підписантом значиться заступниця директора з правових питань Валерія Бєлінгіо. Фірму пов’язували із російською групою «Альянс» родини російських бізнесменів Бажаєвих, але сама фірма заперечує існування цього зв’язку. Загалом із весни 2017 року «Альянс Енерго Трейд» отримала підрядів на 5,63 млрд грн., переважно в «Укрзалізниці» та Міноборони.

«ОККО Контракт» належить бізнесмену Віталію Антонову (концерн «Галнафтогаз»).

Чернівецький «Мартін Трейд» належить Святославу Потапчуку і Володимиру Порайку – сину колишнього начальника управління СБУ в Чернівецькій області Василя Порайка.

Володимир Порайко володіє ТОВ «Мартін Трейдінг» сам і ТОВ «Мартін Логістик» із Василем Порайком. Крім того, в одному офісі по вул. Богдана Хмельницького, буд. 52, оф. 601 із «Мартін Логістик» зареєстроване ТОВ «М Газ Трейдінг» Віти Панченко.