Земкомісія Київради не погодила відведення ділянки для проїзду до ЖК біля 96-річного Чкалівського скверу
06.12.2021   //   172 Переглядів

Постійна комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин 1 грудня не погодила надання ТОВ «Ділайвест» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування проїзду до запланованого житлового комплексу на вул. Олеся Гончара, 55-Б.

Йдеться про ділянку площею 0,02 га, яку фірма хоче отримати в оренду на 5 років.

План-схема із проекту рішення Київради

Натомість земкомісія створила робочу групу з розгляду даного питання у складі депутатів Григорія Маленка (голова), Віктора Грушка, Юрія Федоренка, Юрія Сулиги та Олени Марченко.

Під час обговорення вказаного проекту рішення депутати відзначили, що у першу чергу необхідно перевірити, чи ділянка не входить в межі скверу ім. Чкалова.

У свою чергу представники громадськості нагадали про проблеми із суборендою частини землі, а також заявили, що «буде війна» у разі, якщо забудовник буде «з’їдати» сквер, який існує орієнтовно з 1925 року. У цьому сквері розташований один з п’яти збережених оригінальних великих фонтанів, відлитих на початку XX ст на заводі відомого київського промисловця Олексія Термена.

Виступив також представник забудовника, який заявив, що намірів щодо забудови скверу ніколи не існувало, а натомість вони гарантують відновити його благоустрій. Також він зазначив, що забудовник відмовляється від частини ділянки на користь скверу: за його словами на одну з ділянок, яка у 2005 відводилася під забудову попередньому інвестору і потрапила в межі скверу, вони розробили технічну документацію щодо поділу, і відмовляються від майже 2 соток.

Нагадаємо, історія забудови ділянки площею 0,33 га на вул. Олеся Гончара, 55-Б розпочалася ще у середині 2000-х рр, коли Інститут геологічних наук НАНУ, який використовує цю ділянку на праві постійного користування, ініціював добудову офісного центру.

За даними екс-депутата Київради Ольги Балицької будівництво почали у 2007 році, однак практично одразу воно зупинилося внаслідок протесту місцевих жителів та економічної кризи. Відтак, з кінця 2008 по 2016 рр будівництво не відбувалося.

У 2016 році Інститут геологічних наук НАНУ (землекористувач) разом із ТОВ «Ділайвест» (інвестор) отримали містобудівні умови та обмеження забудови ділянки на вул. Олеся Гончара, 55-Б. Відповідно до цих МУО, вони мають намір збудувати вже 12-поверховий багатофункціональний комплекс на вказаній ділянці.

Наразі відомо, що забудова проводиться на підставі дозволу на будівництво офісного центру, виданого ще 02.02.2009. 28 серпня 2021 року до цього дозволу було внесено зміни в частині намірів забудови – замість офісного центру стало будівництво багатофункціонального комплексу.

Під виглядом багатофункціональних комплексів зазвичай будуються житлові. У даному випадку це підтверджується угодою між ТОВ «Ділайвест» і ТОВ «ТПК «Каскад-Імпекс», відповідно до якої останнє інвестує 17 млн грн у три квартири комплексу на вул. О. Гончара, 55-Б. У листопаді цього року «Каскад-Імпекс» отримав рішення суду, у якому зазначено, що суд не бачить підстав вважати вказану забудову незаконною, зокрема, через невідповідність намірів забудови містобудівній документації та неотриманні дозволів і погоджень Мінкультури.

Відзначимо, що ділянка на вул. О. Гончара, 55-Б знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в зоні регулювання забудови. Будинок за цією адресою, де розміщується Інститут геології, є пам’яткою архітектури місцевого значення (будинок Київського відділення Російського технічного товариства, в якому у 1946-1951 роках працювали Лебедєв С.А., Парфир’єв В.Б, інші видатні вчені), відповідно до рішення київського міськвиконкому від 21.01.1981 №49.

ТОВ «Ділайвест» є також суборендарем сусідніх ділянок площею 0,19 га і 0,05 га по вул. Богдана Хмельницького, 80-Б, орендарем яких з 2005 року є ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь». «МЖК «Оболонь» поновило оренду через суд.

У жовтні цього року Комісія Київради з питань перейменувань ухвалила рішення щодо перейменування скверу імені Чкалова на честь актора Богдана Ступки.

Власником ТОВ «Ділайвест» є кіпрська компанія «Спарентон Лімітед», 60% у якій контролює Юлія Харченко. Раніше бенефіціарним власником «Ділайвесту» значилася депутат Київради від ВО «Батьківщина» Богдана Тимощук.

«Спарентон Лімітед» є спів/власником ТОВ «Ріелт-Буд» і ТОВ «С І А», які отримували дозволи на будівництво житлового комплексу «Галактика» по вул. Сверстюка (Марини Раскової), 4 у Києві. Цей ЖК є офіційним проектом Stolitsa Group.

Співзасновницею будівельної компанії Stolitsa Group є Владислава Молчанова – спонсор партії «Батьківщина». На президентських виборах 2019 року вона була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва. До фракції «Батьківщини» у Київраді входить Віталій Нестор, дружиною якого є Яна Нестор (Коровченко), сестра Сергія Коровченка, якого «Коментарі» називали цивільним чоловіком Молчанової.

Генпідрядником забудови стало ТОВ «Спецбуд-Моноліт», власниками якого є ТОВ «КУА «Бізнес-Гарант», яка діє від імені та в інтересах пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду «Алькор» (10%) та Василь Олійник (90%), який вже 15 років є партнером Stolitsa Group у реалізації житлових комплексів.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»