Виділені безкоштовно сільрадою ділянки по-сусідськи і за безцінь скупили родичі депутатів
06.12.2021   //  

Родичі депутатів Брюховицької сільради, колишнього органу місцевого самоврядування під Львовом, стали власниками землі, яку перед цим безкоштовно виділили депутати.

Про це написали Наталія Онисько та Олександра Губицька для «Наші гроші. Львів».

Ціна на землю в Брюховичах, селищі неподалік Львова, яке тепер входить до Львівської ОТГ, коштує $6-9 тис. за сотку у його центрі чи в більш престижних районах. А на околицях, без комунікацій, трапляється і по $2-3 тис. в. Ріелтори порадили орієнтуватись на $40-50 тис. за шість «соток».

Лише в одному кварталі Брюхович, на вулиці Незалежності України, поруч з водоймою «Плотіки», протягом кількох сесій 2018-2019 років депутати Брюховицької селищної ради роздали 14 ділянок різним непублічним людям. За збігом обставин як мінімум 8 із 14 ділянок незабаром перейшли у власність родичів тодішніх депутатів Брюховицької селищної ради.

Наприклад, дружина депутата Андрія Боднара Олена у листопаді 2019 року придбала тут 6 «соток» за 87,6 тис грн. у жінки, якій виділили ділянку безкоштовно на сесії селищної ради. А мати депутата Любомира Кінаша Ірина Кінаш купила т ділянку у першого власника в той же місяць, як він оформив право власності, а ще через місяць продала.

Наталія Свірнюк, мати депутата Мар’яна Свірнюка, також у 2019 році купила тут ділянку, що раніше була виділена безкоштовно,  за 50 тис. грн. Брат Свірнюка – Олег Свірнюк, теж депутат. А вже його дружина Маріанна в цьому ж районі перекупила ділянку в її першого власника за 46 тис. грн.

Мати депутата Владислава Литвинчука Христина Сапрука на вулиці Незалежності володіє двома ділянками. Одну з них вона придбала за 49 тис. грн у грудні 2020 року, а власницею другою стала у березні 2021 року разом із депутаткою Зоряною Городецькою. Цю ділянку сесія Брюховицької селищної ради у 2019 році виділила безкоштовно іншій жінці. Поруч із іншими депутатськими родичами придбала наділ і Анастасія Воєдило, дружина депутата Владислава Камінського, у листопаді 2019-го земля обійшлася їй в неповних 87 тис. грн.

Мати депутата Романа Суворова, Ганна Суворова, за свою ділянку на вулиці Незалежності  заплатила 98 тис. грн. Трохи далі по вулиці Незалежності, за 49 тис. грн (за даними декларації) у серпні 2020 року купила ділянку і Марта Хруник. Вона водночас є і донькою, і дружиною депутатів Брюховицької селищної ради. Її батько Андрій Дроздовський, а чоловік – Володимир Хруник.

Відмітимо, в листопаді дружина заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Собка виставила на продаж ділянку в Брюховичах площею майже 7 соток за 1,58 млн грн. Ділянку безкоштвно в 2020 році сільрада виділила непублічному львів’янину, Тетяна Собко стала її власницею у березні 2021 року.