Сільську школу за 92 мільйони захотіла будувати лише «рідна» фірма радника Добкіна
04.12.2021   //   1 Переглядів

Департамент систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОДА 29 листопада уклав угоду з ТОВ «Навітехсервіс» про будівництво школи за 92,16 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року в селі Садове Болградського району Одеської області на території існуючої школи по вул. Акімова, 72 мають збудувати одноповерхову загальноосвітню школу на 198 учнів. Крім того, проект включає дитячий садок на 50 місць, спортивний зал, дитячий та спортивний майданчики, котельню, пожежний резервуар з насосною, локальні каналізаційні очисні споруди, а також озеленення, освітлення та благоустрій.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо відкриті торги двічі відмінялись через нестачу учасників. На них приходив лише «Навітехсервіс» із нинішньою ціною, котра була на 10% нижчою від очікуваної вартості відмінених торгів у 102,23 млн грн.

На перших торгах ТОВ «Містдорбуд Сервіс» поскаржилось в АМКУ на антидемпінгове застереження. Учасник із ціною, більш ніж на 3% нижчою від очікуваної суми, повинен був подати гарантійний лист із детальним обґрунтуванням. Адмінколегія зауважила, що система автоматично розраховує аномально низькі ціни, і наказала замовнику прибрати антидемпінгове застереження, бо воно суперечить закону. Замовник виконав рішення.

На других торгах ТОВ «Строй Імперія» пішло в АМКУ, але замовник усунув порушення.

Нині харківським «Навітехсервісом» володіє і керує киянин Євген Невєров, який володіє київським ТОВ «Графіт Груп», котре займається комп’ютерним програмуванням. До 2020 року він лише керував «Навітехсервісом», а засновником був Олег Гуревич, радник екс-голови Харківської ОДА Михайла Добкіна з питань паливно-енергетичного комплексу.

Гуревич також володіє ТОВ «Компанія Трейд Ойл», чий номер телефону +380577140568 співпадав із ТОВ «ЄФГ Трейдинг», яке записане на узбека Жамшида Саідова. Останнє судилося з Міноборони щодо поставки палива. Цей самий номер належить ТОВ «АМК Сервіс», у якого мерія Харкова орендувала вживаний громадський електротранспорт.

«ЄФГ Трейдинг» є роздрібним підрозділом чугуївського ПП «НП-Трейдінг». Ця фірма зареєстрована на Романа Тікунова, однак раніше засновниками «НП-Трейдінг» були вказані донеччанин Дмитро Осокін і ТОВ «Компанія з управління активами «Ореола» харків’янина Олексія Коваленка. Ця КУА управляла активами венчурного фонду «Титул», чиї акції вказував у декларації колишній нардеп Дмитро Добкін («Опозиційний блок»).

Загалом із 2019 року «Навітехсервіс» отримав державних замовлень на 305,30 млн грн.