Фірма-покупець Калуської ТЕЦ має зв’язок російським «Лукойлом»
03.12.2021   //  

Серед засновників ТОВ «Костанза», що перемогло на аукціоні з продажу державної «Калуська теплоелектроцентраль – нова», люди з оточення російської нафтової компанії «Лукойл». Також переможець міг діяти і інтересах власників «Карпатнафтохім», де інтереси росіян збігаються з інтересами Андрія Іванчука та Ігоря Коломойського.

Про це написало видання «Олігарх».

30 листопада регіональне відділення Фонду держмайна провело аукціон з продажу майнового комплексу ДП «Калуська теплоелектроцентраль – нова», за підсумками якого найвищу ціну запропонувало «Костанза» – 801 млн грн. Пропозиція переможця в три з половиною рази вища стартової ціни, ФДМУ оголосив про наміри укласти договір.

«Констанза» зареєстроване в селі Комишувате Донецької області (на підконтрольній уряду території) і відома тим, що в 2015 року стала найбільшим посередником з продажу солі державного «Артемсіль». Це сталося відразу після призначення директором ДП Андрія Журавльова, кандидатуру якого лобіював тодішній нардеп БПП Олег Недава, якому і приписували контроль за фірмою. Після цього перелік засновників фірми змінювався і її власниками вказані Сергій Алабаш та Лариса Похила. Вона колишня співробітниця російської компанії «Лукой» – Похила працювала на Одеському НПЗ, коли він належав росіянам. Похила була директором ТОВ «Продойл трейд», яке базується в офісній будівлі на вул. Верхній Вал 68, де його сусідом є ТОВ «Лукойл лубрікантс Україна».

Цінним активом «Лукойла» в Україні довгий час було ТОВ «Карпатнафтохім». Але напередодні введення санкцій в 2017 році «Лукойл» продав підприємство Ігорю Щуцькому та Ілхаму Мамедову (власники нідерландської Karpaty Chemical). Ігор Щуцький через ТОВ ТОВ «Група компаній «Техінсервіс» пов’язаний з Андрієм Іванчук, який на момент продажу «Карпатнафтохім» був нардепом та одним з лідерів «Народного фронту». Благодійний фонд Іванчука «Покуття» регулярно проводить спільні акції з «Карпатнафтохім». Бізнес-партнером Іванчука по «Техінсервісу» називав себе Ігор Коломийський.

Мамедов – багаторічний топ-менеджер «Лукойлу» в Україні, який і нині може представляти інтереси російської компанії.

Щуцький та Мамедов також приймали участь в аукціоні через ТОВ «Ландхоф», пропозиція якої склала 715 млн грн., але в підсумку це було тільки третє місце. Основним конкурентом переможця стало ТОВ «Південь енерго збут», яке оформлене на родичку екс-депутата Миколаївської міськради Анатолія Дюміна – Юлію Дюміну. Боротьба на аукціоні з цією фірмою змусила «Констанзу» запропонувати за «Калуську ТЕЦ 801 млн грн. В разі відмови від підписання договору право купівлі переходить до фірми з другою за вартістю пропозицією.

В липні 2021 РНБО продовжило на три роки санкції проти «Лукойла».