Тендер на 58 мільйонів щодо проектування розбудови Інституту раку оскаржили в АМКУ
02.12.2021   //   1 Переглядів

Адмінколегія АМКУ прийняла до розгляду скаргу ТОВ «Укрмедпроект» на тендері ДП «Укрмедпроектбуд» МОЗ України на проектування розбудови Національного інституту раку очікуваною вартістю 57,76 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Компанія «Укрмедпроект» 22 листопада поскаржилась, що замовник не оприлюднив документи, без яких неможливо виконати розрахунки. Мова про технічне завдання на виконання інженерно-геологічних вишукувань, медичне завдання і медичну програму.

Крім того, скаржник зауважив, що технічні вимоги тендеру містять посилання на норми ДБН В.1.-4 та ДСТУ Б А.2.2-7, які втратили чинність відповідно у 2015 та 2018 роках.

Адмінколегія 25 листопада прийняла скаргу до розгляду і призначила його на 3 грудня.

Замовник 29 листопада у відповідь на запит від АМКУ самостійно вніс зміни у тендерну документацію. Він довантажив медичне завдання та технічне завдання на виконання інженерно-геологічних вишукувань, а також прибрав посилання на нечинні норми.

Майбутній переможець торгів повинен буде виконати проектно-вишукувальні та науково-проектні роботи до травня 2023 року. Розбудова включає реконструкцію низки існуючих будівель інституту та нове будівництво радіологічного центру із клінічним корпусом №3.

Тендерна документація виписана суворо. Вона вимагає від учасників два аналогічні договори за 2018-2021 роки про розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію чи капремонт. Вони мають стосуватися об’єктів закладу охорони здоров’я обидва АБО один договір – об’єктів закладу охорони здоров’я, а другий – об’єкту іншого громадського призначення (заклади освіти, адмінбудівлі або науково-дослідні заклади).

Окремо зазначено, що аналогічним договором вважається договір за бюджетні кошти.

Крім того, додатково від учасників вимагається надати договір на розроблення проектної документації щодо «чистих приміщень» у закладах охорони здоров’я, що забезпечують дотримання чистоти повітря не нижче класу ISO-5/8 згідно вимог ДСТУ ISO 14644.

Ще вимагається наявність власного або орендованого офісу, комп’ютерів, GPS-приймача, тахеометра, багатофункціонального пристрою і софту для об’ємного проектування та кошторисів. Техніка і софт можуть бути власні, орендовані чи залучені у субпідрядника.

Також необхідно мати керівника, головних інженера та архітектора проекту, архітекторів з об’ємного проектування та розробки містобудівної документації, експерта з технічного обстеження будівель і споруд, різних інженерів-проектувальників. Головні інженер та архітектор проекту повинні мати досвід із розроблення проектної документації на об’єкт будівництва класу наслідків СС3. Працівники можуть бути залучені у субпідрядника.

Нагадаємо, у 2019 році ДП «Державний будівельний центр МОЗ України» оголошувало тендер на розбудову Національного інституту раку очікуваною вартістю 2,46 млрд грн., проте згодом його відмінили. Детальніше про це можна прочитати у статті «Топ-10 «заточок» від будівельників МОЗ на розбудові Інституту раку за 2,5 мільярда».

Столичним «Укрмедпроектом» володіє і керує громадянин Білорусі Олександр Соловей з Києва. Донедавна співвласницею фірми також значилась Олена Ворошилова з Луганська.

Загалом із грудня 2017 року скаржник отримав державних підрядів на суму 29,49 млн грн.