Оточення Супруненків зняло арешт з ділянки біля метро «Деміївська», яку намагається отримати за «туалетною» схемою
02.12.2021   //  

Київський апеляційний суд скасував арешт майна і ділянки на вул. Голосіївській, 13-Д у м. Києві. Про це свідчить ухвала від 16 листопада.

Арешт на нежилі будівлі площею 11,4 кв м (склад матеріалів), 39,8 кв м (виробнича ремтехмайстерня) та 2 кв м (транформаторна підстанція), що на праві приватної власності належать ТОВ «Менаполіс», а також комунальну земельну ділянку площею 0,55 га було накладено ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 21 вересня цього року.

ТОВ «Менаполіс» оскаржило цей арешт, і апеляційний суд його скаргу задовольнив. На думку апеляційної колегії суддів, орган досудового розслідування не надав достатніх і належних доказів тих обставин, на які послався у клопотанні про арешт майна. Також, на їхню думку, у клопотанні не доведено таку мету арешту майна, як збереження речових доказів, якими визнані вказані будівлі і ділянка. Також апеляційний суд зазначив, що кримінальне провадження, в рамках якого накладено арешт, розслідується з 2016 року, однак підозру на сьогодні нікому не повідомлено, а ТОВ «Менаполіс» у цьому провадженні перебуває в статусі третіх осіб.

Кримінальне провадження № 42016100000000754 від 09.08.2016 розслідує Голосіївське управління поліції ГУ Нацполіції у м. Києві за ч. 1 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ст. 356 КК (самоправство) України.

Нагадаємо, що, за даними слідства, вказані нежитлові будівлі 11,4 кв м, 39,8 кв м та 2 кв м були самовільно збудовані на комунальній ділянці площею 0,55 га на вул. Голосіївськівй, 13-Д без жодних дозвільних документів у січні-лютому 2019 року.

Це, зокрема, підтверджується оглядом місця події, проведеним 20.11.2017, яким було встановлено, що на ділянці за адресою вул. Голосіївська, 13-Д будь-які споруди чи їх ознаки фактично відсутні. Повторним оглядом місця події від 11.01.2019 на вказаній ділянці зафіксовано знаходження тільки металевої битовки.

Водночас у період з грудня 2018 по лютий 2019 рр представники Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації виявили факти проведення будівельних робіт невідомими особами за адресою: вул. Голосіївська, 13-Д. Про що вони повідомили Департаменту міського благоустрою, Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та Голосіївське управління поліції ГУ Нацполіції в м. Києві.

При цьому по документах вказані три будівлі нібито вже існували станом на 2015 рік. Це спростовується як вищенаведеними даними слідства, так і знімками Google Earth.

На сьогодні фірма намагається оформити право оренди на ділянку, на якій зведені три будівлі. Відзначимо, що площа ділянки 0,55 га у понад сто разів перевищує загальну площу будівель. На цій землі, що знаходиться неподалік від ст. м. «Деміївська», планується будівництво нового житлового комплексу.

Власником і керівником ТОВ «Менаполіс» є Вікторія Зінич. Ця фірма була створена 30 січня 2019 року, тобто за тиждень до реєстрації за нею будівель на вул. Голосіївській, 13-Д.

Зінич до квітня цього року володіла ТОВ «Закупівлі» і ТОВ «Закупівлі ком», власником яких замість неї стало АТ «ЗНВКІФ «Асвіо Капітал» Вячеслава Супруненка – екс-депутата Київради, колишнього зятя екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Його брат Олександр Супруненко був депутатом Київради і депутатом Верховної Ради України, у 2019 році він знову балотувався до парламенту як самовисуванець, проте згодом зняв свою кандидатуру.

За даними Youcontrol, Зінич також у 2016-2019 рр була співвласником ТОВ «УХП-Експлуатація» разом із ПАТ «Укрхудожпром», співвласниками якого на раніше були брати Супруненки.

Як відомо, поширеною є так звана «туалетна» або «сарайна» схема, коли забудовникам, щоб отримати привабливу ділянку, достатньо мати у власності туалет/сарай/гараж на її території. Детальніше про схему на ділянці по вул. Голосіївській, 13-Д читайте тут.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»