ОДА відмінила тендери на 62 мільйона, де не змогла віддати перемогу «замайбахівцям»
02.12.2021   //   229 Переглядів

Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 26 листопада відмінив два тендери на ремонт проспекту у Малині та ремонт вулиці у Коростені загальною очікуваною вартістю 62 млн грн.

Про це написала Наталія Іжицька для «Житомир.Інфо».

За даними «Прозорро», згадані тендери були оголошені квітні та травні 2021 року. Мова йде про капітальний ремонт дороги по вулиці Грушевського в Коростені очікуваною вартістю 41,23 млн грн. та дороги по проспекту Машинобудівників у Малині очікуваною вартістю 20,72 млн грн.

Участь у тендері на капітальний ремонт дороги в Коростені взяло три фірми:  Виробничо-комерційна фірма «Урарту» та ПП «Автомагістраль» та ТОВ «ПБС». Хоч перші дві фірми мали дешевші пропозиції, однак їх відхилили, а переможцем визнали ТОВ «ПБС».

Також «ПБС» літом було визнано переможцем і по тендеру ремонту дороги в Малині. Але обидві перемоги цієї фірми були оскаржені в АМК, одну скаргу подало «ВКФ «Урарту» та дві «Автомагістраль». Зокрема, «Автомагістраль» вказало на недоліки у тендерній документації «ПБС».  АМКУ скарги задовольнив.

У свою чергу 25 серпня «ПБС» подало скарги до АМКУ на «Автомагістраль», фірма не погоджувалася оскаржуваним рішеннями про визначення «Автомагістраль» переможцем процедури закупівлі та вважає їх безпідставним.

Не дочекавшись рішення АМКУ, Департамент Житомирської ОДА 5 жовтня вирішив відмінити тендери з посиланням на відсутність подальшої потреби в закупівлі робіт. «Автомагістраль» таке рішення оскаржила в АМКУ. Адмінколегія АМКУ 26 жовтня вирішила, що замовник не довів та документально не підтвердив правомірність відміни тендерів із цих підстав та наказала замовнику поновити тендери.

Після цього Управління Південного офісу Держаудитслужби 1 листопада розпочала моніторинг цих тендерів на підставі виявлених нею ознак порушення законодавства. В результаті, аудитори заявили про виявлення порушень з боку замовника. 26 листопада Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА відмінив тендери у зв’язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

ПП «Автомагістраль» зареєстроване в Київській області, її власником є Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках очолював Службу автомобільних доріг у Київській області.

ТОВ «ПБС» заснована в 2004 році в Івано-Франківську. В 2015 році свою причетність до неї підтвердив тоді нардеп Олександр Шевченко – екс-директор курорту «Буковель» Ігоря Коломойського та діючий депутат Івано-Франківської облради від партії «За майбутнє».