Директор державного «Локачіагролісу» замовив рідній приватній фірмі послуг на 21 мільйон
02.12.2021   //   107 Переглядів

Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Локачіагроліс» (Волинська обл.) за останні чотири роки замовило ТОВ «Локачинський лісгосп» послуг на 20 млн грн. Про це написала Валентина Куць у «Силі правди».

«Локачіагроліс» зареєстроване у 2010 р., його заснувало Міністерство сільського господарства і продовольства. Того ж року на посаду директора призначили Андрія Хамежука.

Підприємство займається лісозаготівлями, лісовідновленням, торгівлею деревиною.

Впродовж 2016-2021 рр. воно уклало 353 договори із місцевою приватною компанією ТОВ «Локачинський лісгосп». «Локачіагроліс» та «Локачинський лісгосп» дуже близькі, адже мають один на двох номер телефону, територію і навіть директора.

До призначення на посаду директора на держпідприємстві Хамежук тривалий час працював у приватному «Локачинському лісгоспі». Хамежук був його співзасновником та керівником не один рік. Через деякий час після призначення в новостворене «Локачіагроліс» він вийшов із засновників «Локачинського лісгоспу», натомість там з’явилася його дружина Наталія Хамежук. У 2015-2017 рр. вона була бенефіціаром фірми. Це підтверджують і декларації Андрія Хамежука.

Тим часом ДП «Локачіагроліс» через систему «Prozorro» стало замовляти у ТОВ «Локачинський лісгосп» різні послуги: від заготівлі лісопродукції до обробітку ґрунту та підвезення лісосировини. Однак, на ці послуги жодного разу не проводили відкритих конкурентних торгів, а просто укладали прямі договори з фірмою. Загалом на понад 20,7 млн грн. за 2016-2021 роки.

Андрій Хамежук не стояв осторонь від справ приватного лісгоспу. Будучи керівником ДП «Локачіагроліс», він у 2018 р. шукав працівників на роботу у приватне ТОВ «Локачинський лісгосп».

Втім у 2017 р. Наталія Хамежук продала корпоративні права у «Локачинському лісгоспі» односельчанину Олександру Пшаві, проте сама продовжила працювати на підприємстві і отримувати там зарплату. В той же період вона стала власницею та керівницею іншої фірми – ТОВ «Д.І.М».

Фірма зареєстрована у Локачах на вулиці Героїв Майдану, 25. Саме за цією адресою офіційно зареєстроване і держпідприємство «Локачіагроліс». За інформацією із декларацій Андрія Хамежука, його дружина володіє 100% капіталу цієї фірми.

Попри різні юридичні адреси ДП «Локачіагроліс» та ТОВ «Локачинський лісгосп» фактично завжди працюють разом. Місцеві мешканці кажуть, що всі справи щодо лісових питань завжди з’ясовують із Андрієм Хамежуком. Він, мовляв, і в агролісі, і в лісгоспі справи веде, а ці підприємства знаходяться на території колишнього лісгоспу на околиці містечка.

Про роботу із лісом тут свідчать пелети та деревина на внутрішньому дворі. На будівлі розміщена лише вивіска ДП «Локачіагроліс». А про «Локачинський лісгосп» тут немає жодної згадки.

Сьогодні де-юре власником та керівником «Локачинського лісгоспу» є мешканець с. Низькі Цевеличі на Локачинщині Олександр Михальчук. Видання з’ясувало, що це – пасічник «Локачіагролісу».

Сьогодні у «Локачіагролісу», за словами керівника, справи невтішні. Підприємство перебуває у стадії припинення і всі вже отримали повідомлення про скорочення. Його ліквідовують шляхом приєднання до Володимир-Волинського лісомисливського господарства.