«Укрзалізниця» замовила газ по 34 гривні за куб
30.11.2021   //  

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 23 та 24 листопада за результатами тендеру замови природний газ на загальну суму 371,87 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

23 листопада філія «Укрзалізниці» замовила газ ТОВ «Газова компанія «Інвестсервіс» по 33,81 грн. за куб м на 186,47 млн грн.

24 листопада – ТОВ «Газенерго-трейд» по 33,62 грн. за куб м на загальну суму 185,40 млн грн.

23 листопада середня ціна газу на «Українській енергетичній біржі» становила 33,63 грн. за куб. м. 24 листопада вона піднялася до 36,45 грн. за куб м. А потім трохи зменшилася до 35 грн. Тобто замовлений газ відповідає середній ціні.

І в першому, і другому випадку очікувана вартість склала по 204,24 млн грн. Тобто по кожному тендеру економія – майже 10%.

На перших торгах конкурентами ТОВ «Газова компанія «Інвестсервіс» були ТОВ «Газенерго-трейд» та ТОВ «Трансгазпром» Руслана Сорокіна, чиї пропозиції були вищими – 187,49 млн грн. та 198,53 млн грн. відповідно.

На других торгах конкурентами ТОВ «Газенерго-трейд» були ТОВ «Газова компанія «Інвестсервіс» та ТОВ «Трансгазпром», які запропонували 185,45 млн грн. та 198,53 млн грн. відповідно.

Як писали «Наші гроші», філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» у тендерній документації щодо закупівлі газу не встановлювала жодного формульного підходу. Таким чином ціна газу для залізничників у випадку ринкових коливань буде змінюватись відповідно до закону, який дозволяє зменшення або збільшення договірної ціни до 10% при підветрдженні довідками уповноважених органів. При цьому будь-яка сторона може відмовлятись погоджуватись на пропозицію іншої сторони. І поставки палива у окремі періоди можуть здійснюватись по ціні значно вищій від ринкової, оскільки приватний постачальник може не погоджуватись знижувати ціну.

У кінці жовтня філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» замовляла газ по 32-37 грн. за куб м.

Полтавський «Інвестсервіс» Марини Семеренко видання «Полтавщина» пов’язувало з екс-депутаткою Полтавської міськради Ліліаної Бєлашовою.

Нині львівський «Газенерго-Трейд» належить Ірині Кугуковій. Але першозасновником суперника було столичне ТОВ «Юридична фірма «Правова допомога», яке тоді належало Володимиру Місюраку з Івано-Франківська та Марини Лосенко з Житомирської області.