У Київраді хочуть втричі зменшити оренду для ділянки ЖК Столара-Кушніра в зоні охорони пам’ятки національного значення
30.11.2021   //   0 Переглядів

Постійна комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин 1 грудня планує розглянути проект рішення про зміну цільового призначення ділянки на вул. Ігоря Брановицького, 3 у Печерському районі Києва із будівництва офісів на житлову забудову. Про це свідчать матеріали, опубліковані на сайті Київради.

Проект передбачає зменшення розміру річної орендної плати, яку отримує місто Київ – з 2,59 млн грн (5%) до 768 тис грн (3%).

Також проект передбачає зміну виду використання ділянки – з «експлуатації та обслуговування нежитлових будівель та споруд» на «реконструкцію нежитлових будівель під житловий комплекс». А також зміну цільового призначення – з «будівництва та обслуговування адмінбудинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови» на «будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Як відомо, ділянку площею 0,54 га на вул. І. Брановицького, 3 Київрада у 2019 році передала в оренду ТОВ «Расмус», що пов’язане із нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром та президентом «Київміськбуду» Ігорем Кушніром, в оренду на 10 років для обслуговування існуючих будівель, право власності на які фірма зареєструвала у 2017 році. Йдеться про приміщення колишнього «Київського АТП 13003».

Будівництво висотного житлового комплексу на вказаній ділянці, щонайменше, порушує:

  • державні будівельні норми, оскільки буде перевищено гранично допустиму щільність населення у даному районі (450 чол/га);
  • чинний Генплан, оскільки заплановано зведення будинків висотою до 26 поверхів, у той час як у межах Центральної планувальної зони, куди входить вул. Брановицького, дозволено будувати не вище 9 поверхів (27 метрів);
  • пам’яткоохоронне законодавство, оскільки ділянка входить до зони регулювання забудови ІІ категорії, то тут заборонене будівництво нових будинків, що належать до категорії висотних та підвищеної висотності. Крім того, на сьогодні триває обговорення створення міжвідомчої робочої групи КМДА та Мінкультури стосовно забезпечення належного захисту пам’ятки архітектури національного значення «Вали і рови Васильківського укріплення Київської фортеці».

Частина ділянки забудови потрапляє в 50-метрову зону охорони цієї пам’ятки (п.13.1.4 ДБН Б.2.2-12:.2019).

Нагадаємо, 26 липня 2019 року Департамент містобудування видав ТОВ «Расмус» містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежитлових будівель на вул. І. Брановицького, 3 під житловий комплекс. Дозволена умовна висота – 73,5 м (близько 25 поверхів). Втім, остаточно висота має бути затверджена у проекті забудови.

У МУО вказується, що ділянка знаходиться в межах історичного ареалу Києва, історичного центру м. Києва, Центральної планувальної зони, в зоні регулювання забудови ІІ категорії. Крім того, ділянка розташована на зсувонебезпечних територіях.

ТОВ «Расмус» було створене у 2013 році. Із 2013 по 2016 рр 50% у цьому підприємстві належало Вікторії Полухіній. З 2017 року і донедавна Полухіна була засновницею ТОВ «Магнат Будсервіс Лтд», власником і керівником якого зараз є Михайло Столар. Це батько Вадима Столара, екс-нардепа від Партії регіонів, який у 2019 році пройшов до Верховної Ради по списку ОПЗЖ. У період 2014-2019 рр Вадима Столара називали «сірим кардиналом» столиці.

Нинішнім власником ТОВ «Расмус» є кіпрська компанія «Канетро Холдінгс Лтд». У держреєстр вказується, що 50% кіпрської компанії належить Дмитру Мармуляку. Він у 2013-2016 рр був директором ТОВ «Проффайненс Груп», якого надалі замінила, ставши і засновником фірми, Лариса Криворучко – це дружина Володимира Криворучка. Разом із нинішнім головою правління ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігорем Кушніром у 2010 році вони стали депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів. Саме у Кременчуці Кушнір вибудував свою кар’єру. «Канетро Холдінгс Лтд» також є власником ТОВ «Деорбуд», що є замовником будівництва ЖК Time на вул. Василя Липківського, 38 і ЖК Salut на бул. Дружби народів, 2 у Києві.

У 2020 році активно підтримував зміну виду використання ділянки по вул. Ігоря Брановицького, 3 тодішній депутат Київради Владислав Михайленко, якого відносять до групи Вадима Столара.

Детальніше про заплановані нові житлові комплекси в межах зони охорони пам’ятки архітектури національного значення «Вали і рови Васильківського укріплення Київської фортеці» читайте згодом.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»