«Онур» буде сім років реконструювати вулицю на Сирці за 2,5 мільярди
30.11.2021   //   1 Переглядів

Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» 24 листопада за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» на рексонструкцію вул.Стеценка вартістю 2,49 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро«.

В договорі підряду передбачено, що роботи будуть виконуватись приблизно рівномірними частками по 300-500 млн грн на рік з 2022 по 2028 рік включно. У 2022-2023 роках зроблять ділянку від вул.Палладіна до вул.Туполєва і далі до площі Марченка. З 2023 по 2025 роки будуватимуть дворівневу розв’язку на перетині вулиць Стеценка і Щербаківського. З 2025 по 2028 роки будуватимуть дворівневу розв’язку на перетині Стеценка і Палладіна.

В тендері намагалось взяти участь одеське ПП «Югстрой 17», однак її не допустили через відсутність низки документів. У тому числі фірма не надала банківську гарантію та не підтвердила свій дохід за минулий рік у розмірі 90% від очікуваної вартості тендеру. Ця фірма взагалі за всю історію свого існування вигравала тендери на сільських дорогих Одещини лише на 12 млн грн. Тим не менше «Югстрой 17» після свого відхилення допуск до участі у торгах «Онура» через претензії до кількох довідок, і Антимонопольний приймав її скаргу до розгляду та приймав рішення на користь скаржника. У подальшому замовник попросив  «Онур» виправити проблемі документі, що фірма і зробила.

Відтак до участі в торгах були допущені два фаворити Укравтодору «Онур» і «Ростдорстрой», та турки виграли зі знижкою 10%. «Онуру» довелось впасти на 300 мільйонів гривень, оскільки одесити пропонували замовнику відстрочку оплати виконаних робіт на два-три місяці. За це замовник пропонував саме 10-відсоткову преференцію. «Онур» не захотів пропонувати відстрочку, відтак йому довелось відповідно знижувати ціну своєї пропозиції задля перемоги.

Ціни на будівельні матеріали не оприлюднені.

Проект реконструкції зробило ТОВ «Сінк плюс Міжнародна інжинірингова і консалтингова компанія». За даними «Наших грошей», усі тендери на будівництво та ремонт, проведені за проектуванням цієї організації, у подальшому вигравала «Онур». Фірма також має пов’язаних із «Онуром» осіб: директором підприємства є Ертан Матараджи – це колишній керівник проектних і вишукувальних робіт турецької «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S».