Держгеонадра зупинили фірмі Воронова спецдозвіл, оформлений в останні дні схеми з апробації
29.11.2021   //   179 Переглядів

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах 26 листопада підписав наказ про зупинення дії спецдозволу для ТОВ «Антарес-9» для видобутку газу на родовищі у Закарпатській області.

Наказ №902 передбачає зупинення дії спецдозволу з 1 лютого 2022 року.

Причиною зупинення вказано порушення Кодексу про надра в частині правил користування надрами. А ще порушення Закону «Про нафту і газ», зокрема, в частині порушення статті про основні вимоги до промислової розробки родовищ нафти і газу.

Спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку Королівського родовища газу на Закарпатті «Антарес-9» отримало в 2019 році. Термін дії – 20 років. Сам наказ про його видачу в останній робочий день 2018 року підписав тоді керівник Держгеонадра Олег Кирилюк.

Дозвіл було видано без проведення аукціону по схемі апробації, дія якої через зміни в законодавстві закінчувалася з 2019 року. Відтак «Антарес-9» стало однією з фірм в переліку компаній, яким Кирилюк дозволив спецдозволи по схемі в останні дні її реалізації.

Бенефіціаром «Антарес-9» вказаний бізнесмен Ігор Воронов відомий раніше по роботі в газових проектах Дмитра Фірташа. Дотліта він також був співзасновником ТОВ «Укрлітійвидобування», що має спецдозвіл на літієве родовище в Кіровоградській області. Тепер його в списку засновників змінив Ігор Кривецький, який відомий як спонсор партії «Свобода» та авторитетний бізнесмен на прізвисько «Пупс».