Мерія Терехова заплатить 7 мільйонів політтехнологу Терехова за обслуговування «Картки харків’янина»
26.11.2021   //  

Департамент цифрової трансформації Харківської міськради 25 листопада уклав договір з ТОВ «Центр Консалтинг» щодо придбання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів до програмного забезпечення проєкту «Картка харків’янина», вартість угоди склала 6,42 млн. грн.

Про це пише «Харківський антикорупційний центр».

З системи «Прозорро» відомо, що договір уклали без проведення аукціону – за переговорною процедурою. Підставою замовник назвав відсутність конкуренції з технічних причин.

Це вже не перший договір між Департаментом цифрової трансформації Харківської міськради та ТОВ «Центр Консалтинг» щодо обслуговування проєкту «Картка харків’янина». 4 серпня 2021 року був укладений договір на 605 тис грн. щодо поставки програмного забезпечення під назвою «General-purpose system».

Оплату за право користування комплексом, з доступом до нього лише 25-ти внутрішніх користувачів, «Центр Консалтинг» отримав 23 вересня 2021 року. Тепер він додатково отримає ще 6,4 млн. грн. лише за збільшення внутрішніх користувачів до 800. Кожне наступне збільшення користувачів вірогідно також буде вимагати додаткових робіт і додаткових витрат. Оскільки міськрада отримує лише право на користування комплексом, а усі виключні майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення належать цій приватній фірмі.

Одноосібним власником київського ТОВ «Центр Консалтинг» є Дмитро Володимирович Касьянов. Людина саме з таким ПІБом, за даними «Української правди», є політтехнологом, який працював в штабі Ігоря Терехова під час передвиборчої кампанії на дострокових виборах мера Харкова у 2021 році.

Дмитро Володимирович Касьянов вказував, що є експертом компанії «Центр Консалтинг». Також на своїй сторінці у Facebook, Дмитро Касьянов вказував, що є керуючим партнером «Центр Консалтинг». З даних ЗМІ, відомо, що Дмитро Касьянов був причетний до передвиборчих кампаній Сергія Березенка («Блок Петра Порошенка») на дострокових виборах до Верховної Ради в 2015 році в Чернігові та до передвиборчої кампанії Бориса Філатова на виборах мера Дніпра. Люди, які працювали на тих виборах, звинувачували і Березенка, і Філатова, в тому, що їх кампанії будувались на так званих «сітках».

Нині  «Центр Консалтинг» протягом багатьох років отримує кошти від структурних підрозділів та комунальних підприємств Дніпровської міськради.

Метою створення комплексу «Картки харків’янина» є авторизація, ідентифікація та реєстрація користувачів. Тобто його розробник вже отримав доступ до персональних даних харків’ян. Відмітимо, що за даними громадянської мережі «ОПОРА», в трьох районах міста, на 40 дільницях відрізнялись протоколи з результатами голосування на цих виборах на користь Ігоря Терехова.

Комунальне підприємство «Харківпасс» у серпні уклало договір на 42,5 млн. грн. з ТОВ «ФК «Платіжний центр» щодо випуску 665 900 карток харків’янина. Комунальники вже перерахували фірмі 22 млн грн. попри те, що до цього часу не отримали необхідну згоду Антимонопольного комітету на державне фінансування цієї програми.