«Дому» купили операторський кран із підвісом за 13 мільйонів
26.11.2021   //   136 Переглядів

Кран Moviebird-45

ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» та «UATV») Мінреінтеграції  22 листопада уклало угоду з ТОВ «Операторські технології.ЮА» щодо операторського крану за 13,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають поставити телескопічний операторський кран Moviebird-45 виробництва компанії «MovieBird International Sp. z. o. o» (Польща) з гіростабілізованою трьохосьовою головкою Opertec Active Head виробництва постачальника. Кран колісний, але також може монтуватись на рейках. Максимальна висота підйому камери складає 11,1 м, максимальна довжина вильоту – 13,75 м, максимальне навантаження крану – 50 кг, а головки – 25 кг.

Поставку оплатять протягом десяти банківських днів. Гарантійний строк становить рік.

Інші закупівлі подібного операторського обладнання у «Прозорро» знайти не вдалось.

Підвіс Active Head

Ціна крану з підвісом співставна з ціною одного апарату штучного кровообігу LivaNova S5 (Британія) або двох пожежних автомобілів із рятувальним обладнанням або восьми повнопривідних автомобілів «швидкої» типу С з апаратом штучної вентиляції легень.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з посиланням на відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні сказано, що в Україні крани MovieBird поставляють лише «Операторські технології.ЮА», які розробили головку Active Head. Унікальність полягає у web-інтерфейсі для віддаленого керування і сервісного обслуговування 24/7.

Фірма заявила, що це обладнання не має аналогів на вітчизняному ринку та користується найбільшим попитом у виробників телепродукту в світі. Головка Active Head дозволяє використовувати всі типи камер і підходить для невеликих і середніх 3D-установок. Це дозволяє досягти високих показників стабілізації навіть із довгофокусною оптикою.

Столичною «Операторські технології.ЮА» керує Олександр Парфенюк, а володіє Людмила Раєвська. Колись власником була «Dortway Business Ltd., S.A.» (Панама).

Із січня 2020 року ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» керує Юлія Островська, яка раніше працювала директоркою із виробництва студії «Квартал 95».

Нагадаємо, після Майдану, в 2015 році на технічній базі «Банківського телебачення» НБУ («БТБ»), інформагентства «Укрінформ» і ДТРК «Всесвітня служба УТР» запустили канал іномовлення «UATV». А торік, уже за президентства Володимира Зеленського, на базі іномовлення було створено ще й російськомовний канал «Дом», який позиціонується як мовник для тимчасово окупованих територій. При цьому, як зауважила днями «Українська правда», карта покриття «Дому» показує, що зона впевненого прийому сигналу ледь доходить до Луганська, а в Криму охоплює крайню північ півострова. Крім того, двоє колишніх працівників каналу «Дом» анонімно повідомили «Українській правді», що їхнє керівництво передавало їм вказівки від Офісу президента щодо того, як писати новини.