«Стар Медіа» узяла більшість із 9 мільйонів на сценарії серіалів і шоу «Дому» і «UATV»
25.11.2021   //   156 Переглядів

ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» та «UATV») Мінреінтеграції 9 листопада уклала сім угод про написання сценаріїв серіалів і програм до кінця року на загальну суму 8,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  1. 4,15 млн грн. – ТОВ «Стар Медіа» із українсько-російської групи компаній «Star Media» Владислава Ряшина. Кінцевим бенефіціаром фірми є сам Владислав Ряшин.

Фірмі замовили сценарій російськомовного серіалу «Фальш-ренонс» в жанрі історичного детективу на 16 серій по 45 хвилин. Продюсером є Лариса Журавська, яка продюсувала українські та російсько-українські серіали. Вона працювала на «Інтері», а також була керівником і творчим продюсером програм «Все для тебя», «Игры патриотов», «Шанс».

  1. 2,07 млн грн. – ТОВ «Стар Медіа Продюсерський хаб» із тієї ж групи компаній «Star Media» Ряшина. Засновниками є Сергій Литвиненко, Юрій Артеменко, Ольга Пантелеймонова, Олексій Терентьєв і ТОВ «КС Продакшн» Володимира Крупніка.

Фірма напише сценарій драмеді-серіалу «Битва шкіл» російською/українською мовою на 8 серій по 48 хвилин. Його творцями є депутатка Київради від «Слуги народу» Вікторія Бурдукова і ведуча «Ревізору» та інших програм на «Новому каналі» Ганна Жижа.

  1. 1,00 млн грн. – ФОП Кріган Лариса Михайлівна із Чернівців напише сценарій російськомовного тревел-шоу «Квест по-українськи» на 12 випусків по 45 хвилин.
  2. 672 тис грн. – ПП «Метеор» Ліліани Вітязєвої напише сценарій російськомовного серіалу «СІЧ» у жанрах історичної драми та пригод на 8 серій по 45 хвилин.
  3. 599 тис грн. – ФОП Войцешек Ярослав Олегович із Маріуполя напише сценарій російськомовного серіалу «Степан Чайка» у жанрах історичної драми і пригод на 8 серій по 45 хвилин.
  4. 237 тис грн. – ФОП Куриленко Вікторія Едуардівна із Бучі напише сценарій російськомовного документального серіалу «Шкіра як доказ» у жанрі медичного детективу на 8 серій по 40 хвилин.
  5. 127 тис грн. – ФОП Куриленко Вікторія Едуардівна напише сценарій серіалу «Юрій Кондратюк» російською мовою на 4 серії по 45 хвилин. Це буде документальна драма з елементами реконструкції та альтернативної історії про життя українського вченого-винахідника Юрія Кондратюка – автора траси, якою «Аполлони» літали на Місяць.

Послуги купили за переговорною процедурою, бо виконавці виграли мистецькі конкурси.

Із січня 2020 року ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» керує Юлія Островська, яка раніше працювала директоркою із виробництва студії «Квартал 95».

Нагадаємо, після Майдану, в 2015 році на технічній базі «Банківського телебачення» НБУ («БТБ»), інформагентства «Укрінформ» і ДТРК «Всесвітня служба УТР» запустили канал іномовлення «UATV». А торік, уже за президентства Володимира Зеленського, на базі іномовлення було створено ще й російськомовний канал «Дом», який позиціонується як мовник для тимчасово окупованих територій. При цьому, як зауважила днями «Українська правда», карта покриття «Дому» показує, що зона впевненого прийому сигналу ледь доходить до Луганська, а в Криму охоплює крайню північ півострова. Крім того, двоє колишніх працівників каналу «Дом» анонімно повідомили «Українській правді», що їхнє керівництво передавало їм вказівки від Офісу президента щодо того, як писати новини.

Після створення «Дому» держпідприємство почало освоювати значно більше коштів. Так, цьогоріч воно роздало підрядів на 491,75 млн грн. Найбільші стосувалися обладнання на 105,25 млн грн., а також виробництва двох реаліті-шоу «Посетите мой дом» за 34,20 млн грн. і «Украина с первого взгляда» за 33,90 млн грн. та серіалу «Фима» за 18,25 млн грн.

Журналісти програми «Watchdogs» виявили, що оплати за ці реаліті-шоу почалися, коли йшли кастинги ведучих і нічого не було передано, хоча угоди передбачали післяоплату.