Партнер Кучера-Черновецького скасував заборону Мінкульту на будівництво ЖК на Рибалка
24.11.2021   //   269 Переглядів

Суд визнав протиправними та скасувати приписи Мінкультури від 25.02.2021 про негайне припинення проведення земляних та будь-яких інших будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція житлового будинку під багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями, підземним та наземним паркінгом за адресою: вул. Маршала Рибалка, 5-А у Шевченківському районі м. Києва», які виконуються в межах історичного ареалу м. Києва з порушенням вимог ч. 4 ст. 32 закону «Про охорону культурної спадщини», без відповідних погоджень та дозволів Міністерства культури. Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адмінсуду від 17 листопада.

Суд встановив, що 10 грудня 2018 року Київрада на підставі рішення від 06.06.2018 передала в оренду «Рибалко-Компані» земельну ділянку площею 0,25 га по вул. Маршала Рибалка, 5-А на 10 років.

27 березня 2019 року «Рибалко-Компані» отримало містобудівні умови та обмеження (МУО) для проектування об’єкта будівництва.

11 липня 2019 року «Рибалко-Компані» уклало договір генерального підряду із ТОВ «ПБФ Груп».

14 листопада 2019 року Держархбудінспекція України надала їм дозвіл на виконання будівельних робіт.

А 25 лютого 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України винесло приписи про негайне зупинення будь-яких робіт на об’єкті. Міністерство вказує, що ділянка забудови знаходиться у межах історичного ареалу м. Києва, який встановлений відповідно до рішення Київради від 28.03.2002 року про затвердження Генерального плану м. Києва. Те, що ділянка знаходиться в межах історичного ареалу, зазначено також у МУО, де також вказано на необхідність отримати дозвіл на виконання робіт у відповідності до закону «Про охорону культурної спадщини».

ТОВ «Рибалко-Компані» (замовник будівництва) і ТОВ «ПБФ Груп» (генпідрядник) оскаржили ці приписи в суді.

Розглянувши матеріали справи, суди перших двох інстанцій задовольнили позови забудовників і скасували приписи Мінкульту. Рішення набуло сили з 17 листопада.

Суди послалися на те, що не доведено, що ділянка по вул. Маршала Рибалка, 5-а знаходиться у межах історичного ареалу м. Києва.

Так, суд зазначив, що у Порядку № 318 про визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць встановлено, що відповідальними за визначення цих меж та режимів є Мінкультури, Держбуд та уповноважені ними органи охорони культурної спадщини. Межі історичних ареалів визначаються спеціальною науково-проектною документацією під час розроблення історико-архітектурних опорних планів цих населених місць. Визначені науково-проектною документацією межі історичних ареалів погоджуються відповідним органом місцевого самоврядування, Мінкультури або уповноваженим ним органом охорони культурної спадщини та затверджуються Держбудом або уповноваженим ним органом охорони культурної спадщини.

Суд вказує, що не отримав доказів того, що науково-проектна документація щодо меж історичного ареалу м. Києва затверджена відповідно до наведених вище вимог законодавства, зокрема, Міністерством культури. Суд додав, що Мінкультури заперечує обов’язок затверджувати межі історичного ареалу міста Києва.

Нагадаємо, що раніше у 2019 році «Рибалко-Компані» через суд скасувало абз. 1, 3 та 4 п. 5 містобудівних умов та обмежень по вул. Маршала Рибалка, 5-А, де зазначено: «ділянка проектування знаходиться в межах історичного ареалу м. Києва, згідно з рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 №370/1804», «отримати висновок щодо проектної документації, наданої на розгляд до відповідних спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини в установленому законодавством порядку (ЗУ «Про охорону культурної спадщини»)» та «дозвіл на виконання робіт отримати згідно законодавства у разі необхідності (ЗУ «Про охорону культурної спадщини»)».

На ділянці на вул. Маршала Рибалка, 5-А будується ЖК Forward від корпорації «РІЕЛ». За даними Lun.ua, будується один 11-поверховий будинок на 159 квартир.

Між тим, у містобудівних умовах та обмеженнях висота будівлі була визначена на рівні 26,5 м (орієнтовно 9 поверхів).

Так само 9 поверхів зазначено у дозволі ДАБІ. При цьому кількість квартир – 102.

Власником і керівником ТОВ «Рибалко-Компані», що зареєстроване у м. Перемишляни Львівської обл., є Роман Тарасюк зі Львова. Разом зі гендиректором корпорації нерухомості «РІЕЛ» Ростиславом Мельником Тарасюк є співвласником АТ «ЗНВКІФ «Берклі» і АТ «ЗНВКІФ «Реноваціо». Також Тарасюк очолює «Благодійний фонд Ростислава Мельника». Ростислав Мельник є членом президії Федерації тенісу України, очолював львівську обласну федерацію тенісу понад 5 років до 2020 року; у 2019 році балотувався до Верховної Ради по 116 округу (м. Львів) від партії «Слуга народу», не пройшов.

ПП «Студія – Лада» Романа Тарасюка є співвласником ТОВ «Будгруппроектінвест-7» разом із ТОВ «Едельбург Девелопмент», що пов’язане із екс-очільником столичного Держардбудконтролю (2010-2014 рр) Сергієм Кучером та сином екс-мера столиці Степаном Черновецьким. Як повідомлялося, «Будгруппроектінвест-7» має право забудови ділянки по вул. Євгена Коновальця, 30 у Печерському районі Києва.

Власниками ТОВ «ПБФ Груп» є Сергій Ткаченко і Володимир Шепетько.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»