Кам’янська лікарня віддає на реконструкцію 120 мільйонів приватній фірмі комунальника
24.11.2021   //  

КНП Кам’янської міськради «Міська лікарня №9» (Дніпропетровська область) у кінці жовтня повідомила про намір укласти договір з ТОВ «Містобудування України» про реконструкцію комплексу будівель лікарні за 118,99 млн грн. Про це написала Вікторія Журавель у виданні «Інформатор. Гроші» з посиланням на «Прозорро».

Лікарню №9, що знаходиться у м. Кам’янське на просп. Аношкіна, 72, мають відремонтувати до кінця 2023 р. Підрядник повинен повністю реконструювати кілька корпусів медкомплексу. Там утеплять фасади, замінять дахи, вікна та двері. Усередині замінять підлогу та стелі, всі комунікації, встановлять нову вентиляцію, обігрівачі, сантехніку та освітлення. Також планують упорядкувати територію: укладуть новий асфальт на проїжджій частині та тротуарах, застелять 8 тис кв м газону та висадять кілька сотень дерев та кущів.

ТОВ «Містобудування України» вже отримувало 5 млн грн. за ремонт реанімаційного відділення цієї лікарні. Загалом компанія з київською пропискою за 2 роки існування вже встигла натендерити 203 млн грн. із бюджету м. Кам’янське.

Власник ТОВ «Містобудування України» – Сергій Чухно. Він до 2020 р. був начальником газового господарства КП Тепломережа (м. Кам’янське). А 2021 р. обійняв посаду директора КП «Містшляхсервіс» (м. Кам’янське).

Місцева влада віддає комунальнику практично всі «жирні» підряди на ремонти та реконструкцію лікарень. При цьому частина з них компанія Чухно отримала без торгів — наприклад, 7 млн грн. за ремонт отоларингологічного відділення Кам’янської лікарні №7 віддали підряднику за «ковідною» процедурою. Тобто, без конкуренції та застосування електронних торгів.

Те, що фірма отримує підряди в обхід закону, підтверджують висновки інспекторів Держаудитслужби. Так, наприклад, на початку цього року у Кам’янському провели одразу 4 тендери на ремонт міської лікарні №3. На думку аудиторів, замовник робіт мав взагалі відхилити пропозиції ТОВ «Містобудування України» через неповний пакет тендерних документів та низку інших невідповідностей. Але замовники на зауваження не відреагували. Про аналогічні порушення, які можуть говорити про домовленості з місцевою владою, інспектори наголошували і в інших закупівлях, де перемогло ТОВ «Містобудування України».

Від «Наших грошей»

На торгах єдиним конкурентом ТОВ «Містобудування України» було ТОВ «Спеціалізована монтажна компанія «Інженерно-технологічні системи» (місто Кам’янське) Володимира Карпова. Його пропозиція була трохи вищою і скала рівно 119 млн грн. Саме такою була очікувана вартість.