СБУ дізналась, що 30 мільйонів злили на незареєстровану і непотрібну вакцину від ящуру
22.11.2021   //   382 Переглядів

Служба безпеки України і поліція підозрюють експосадовця Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у нанесенні державі збитків у майже 30 млн грн. Про це повідомили пресцентр СБУ та Київська міська прокуратура.

На думку слідства, у 2019 році посадовці Держпродспоживслужби у змові з приватним постачальником вакцин втілили протиправну схему із закупівлі вакцини проти ящуру за завищеною вартістю. Придбана вакцина не була зареєстрована в Україні, тому не могла бути використана та не використовувалася для щеплень. Нині вона підлягає утилізації.

Речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець сказала «Українській правді», що договір про закупівлю несертифікованої вакцини підписали у жовтні 2019 року попри те, що у квітні того ж року Україна підтвердила свій статус країни, вільної від ящуру без вакцинації як на національному рівні, так і у питаннях здійснення міжнародної торгівлі.

Ексголові тендерного комітету Держпродспоживслужби вже повідомили про підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Зараз підозрюваному обирають запобіжний захід. Також у рамках цього провадження відбулись обшуки за адресами проживання причетних осіб та у службових приміщеннях Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Держпродспоживслужба з десятої спроби через відкриті торги замовила ТОВ «АТ Біофарм» вакцину проти ящуру на 29,80 млн грн.  Це були 500 тис доз препарату Афтовак Оіл / Aftovac Oil виробництва компанії «Vetal Animal Health Products CO» (Туреччина) для великої рогатої худоби, овець і кіз по 59,60 грн. за дозу.

Тендерний комітет Держпродспоживслужби очолювала Олена Фомінова. Що ж до самої служби, то на час тендеру нею керував Володимир Лапа, однак на час підписання угоди директоркою вже була Ольга Шевченко. У 2020 році її змінила Владислава Магалецька.

Харківським ТОВ «АТ Біофарм» (раніше – АТ «Біофарм») зі статутним капіталом 1 900 грн. наразі володіють Анатолій Кузьмін та Олександра, Галина і Софія Боровко, а керує Наталія Солодовник. Раніше співзасновницею компанії також була Ганна Ярошенко. Ще раніше, на момент тендеру партнером Кузьміна по цій компанії був Олександр Боровко.

Кузьмін, Ярошенко та Олександра, Галина і Софія Боровко мають ТОВ «НВП Біофарм».

У 2017 році «АТ Біофарм», «НВП Біофарм» та єдиний конкурент на цьому тендері ТОВ «Юнівет Груп» згадувались в одному кримінальному провадженні поліції Харківщини проти Південної регіональної служби Держветсанконтролю. Воно стосувалося можливого вимагання хабарів за дозволи на імпорт, підтвердження сертифікатів походження і видачу сертифікатів відповідності. Однак із 2018 року нових ухвал по цій справі не з’являлося.