Корпус училища Бубки від родичів сепаратиста здорожчав у 1,5 раза – до чверті мільярда
19.11.2021   //   207 Переглядів

Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки 15 листопада уклало угоду з ТОВ «Хозхімсервіс» про додаткові роботи з будівництва учбового корпусу в місті Бахмут Донецької області вартістю 84,29 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У березні 2020 року фірма виграла підряд щодо будівництва триповерхового учбового корпусу на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю за 168,92 млн грн. За даними «Є-Дата» і «.007», за тим договором уже виплатили 131,56 млн грн.

Нинішню закупівлю у того самого постачальника на 84,29 млн грн., що не перевищує 50% ціни первинного договору, провели за переговорною процедурою. Це пояснили тим, що в процесі виникла потреба в додаткових аналогічних роботах, та необхідністю сумісності з виконаними раніше роботами. Додаткові роботи  повинні виконати до квітня 2022 року.

Отже, загальна вартість будівництва зросла у півтора раза – до 253,21 млн грн.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Столичним «Хозхімсервісом» володіє Алла Кізіменко з міста Лиман на Донеччині, а керує її син Марк Кізіменко. Чоловік Алли Кізіменко Олег Кізіменко раніше очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 р. був звільнений. Зрештою у вересні 2018 р. Олег Кізіменко був арештований у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 р. – засуджений на п’ять років умовно за сепаратизм.

Цьогоріч АМКУ двічі штрафував «Хозхімсервіс» за тендерні змови та вносив до реєстру змовників, що означало би для фірми трирічний бан на участь у відкритих торгах. Однак АМКУ обидва рази за рішеннями судів прибирав «Хозхімсервіс» із реєстру. Детальніше про цю ситуацію можна прочитати у новині «Київспецтранс» докинув 180 мільйонів на сміттєзвалище у Підгірцях фірмі сепаратиста, якій суд дозволив оминути бан АМКУ».