«Енергоатом» замовив чехам обладнання для Южноукраїнської АЕС на 228 мільйонів
19.11.2021   //  

ДП «НАЕК «Енергоатом» 15 листопада за результатами тендеру замовило у компанії «Enerpower s.r.o» (Чехія) обладнання для Южноукраїнської АЕС на 7,33 млн євро, або 227,85 млн грн. (тут і далі ціни з ПДВ). Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Атомники замовили устаткування систем управління резервних дизель-генераторів для енергоблоку №2 ЮУАЕС. Три системи керування резервних дизель-генераторів 1СБ, 2СБ та 3СБ по 2,42 млн євро поставлять до травня, липня та вересня 2022 року, а обладнання верхнього рівня за 72 тис євро – до травня 2022 року. Виробником є «Nuvia A.S.» (Чехія).

Чотири з половиною роки тому, у квітні 2017 року «Енергоатом» замовляв фірмі «Raido Trading» (Латвія) систему управління резервних дизель-генераторів для цього блоку за 4,56 млн євро. Зокрема три системи керування резервних дизель-генераторів 1СБ, 2СБ та 3СБ коштували по 1,36 млн євро. Потім строк постачання подовжили через необхідність зміни технічної специфікації, зміну нормативно-правової бази та потребу в постачанні разом із метрологічним обладнанням. Зрештою за тим договором нічого не поставили.

Ціна нинішньої угоди на 0,6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 229,32 млн грн.

Спочатку передбачалась поставка протягом березня 2022 року. Проте «Nuvia» попросила замовника змінити термін закінчення постачання на 1 жовтня 2022 року. Вона пояснила це необхідністю отримання від кінцевого споживача інформації для виготовлення серійного обладнання і тривалістю циклу виробництва близько півроку. Замовник у відповідь на це дозволив поетапне постачання до травня, липня та вересня 2022 року, як зазначено вище.

Держаудитслужба перевіряє тендер на підставі виявлених нею ознак порушення закону.

Конкурентами були компанія «Elbalt» (Литва) Олександра Савостіна із продукцією того ж самого виробника «Nuvia» та український виробник ПрАТ «СНВО «Імпульс» кіпрської «ІД&С (Індастріал Дівайсіз & Сістемз) Лімітед», кінцевим бенефіціаром якого вказаний Володимир Єлісєєв. Під час аукціону вони не знижували ціни, на відміну від переможця.

Чеським переможцем «Enerpower» володіє та керує Онджей Клос. Однак раніше його власником була фірма «Mayet development s.r.o.» (Чехія), до того – фірма «RTB company s.r.o.» (Чехія), а перед тим – громадяни Чехії. Він уперше отримав підряд в Україні.

Чеський виробник «Nuvia» є ядерним підрозділом компанії «Soletanche Freyssinet» (Франція) із міжнародної групи «VINCI». Раніше «Nuvia» була дилером «Імпульсу».