АМКУ розібрався хто винен у «лівому» дозволі Новинському на «Харківобленерго», і покарав кого попало
19.11.2021   //   382 Переглядів

За незаконний дозвіл Вадиму Новинському на придбання «Харківобленерго» звільнили головного спеціаліста АМКУ. А керівникам, що прийняли протиправне рішення – дали премії. Про це повідомила «Ліга антитрасту».

22 липня 2021 року Антимонопольний комітет скасував власне січневе рішення про надання дозволу компанії «Lovitia Investments Ltd» (нова назва – «Smart Holding (Cyprus) Ltd») олігарха Вадима Новинського на придбання до 30% акцій АТ «Харківобленерго». Як зазначає АМКУ, підставою для скасування рішення було не надання компанією Вадима Новинського в пакеті документів для дозволу довіреності від «Харківобленерго». А без цієї довіреності дозвіл давати не можна.

Тобто, півроку кілька структурних підрозділів АМКУ разом з першою заступницею Музиченко Ольгою, яка була визначена державною уповноваженою у справі, вивчали документи, але не помітили, що довіреності немає.

Після юридичний департамент вивчив документи та погодив надання дозволу, також не помітивши, що довіреності немає.

Потім питання було винесено на засідання Комітету та все керівництво Комітету, також не помітивши, що довіреності немає, проголосувало за надання дозволу.

І через ще півроку АМКУ «прокинувся», нарешті помітив, що довіреності немає, та сам скасував наданий дозвіл.

А ще через 3 місяці знов видав дозвіл.

Як так сталося, що все АМКУ раптом «осліпло»? Це питання більше до правоохоронців, а не до Фейсбуку. Але, Комітет, зрозуміло, був зобов’язаний провести службове розслідування та за результатом сказати, хто винен в цій «сліпоті» та яке покарання має понести.

На запит «Ліги антитрасту» Комітет повідомив, що дисциплінарне провадження таки провів. Правда лише після втручання Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денисової. Бо тільки після скарги до неї АМКУ припинив від нас це приховувати, посилаючись на службову таємницю.

За результатом дисциплінарного провадження виявилось, що ні начальник відділу, ні директор департаменту, ні державний уповноважений, ні юристи – ніхто зі всіх цих людей, хто поставив під незаконним рішенням свої підписи, не був визнаний винним та покараний.

Винним призначили головного спеціаліста (нижче тільки провідний спеціаліст) Писарева Богдана. Але і його не покарали, бо за місяць до скасування дозволу він звільнився. А карати доганами чи штрафами звільненого працівника кодекс не дозволяє.

Керівництво ж АМКУ, яке голосувало за цей дозвіл та поставило свої підписи під рішенням, не тільки не постраждало, а й отримало чергові кілька десятків тисяч гривень премій за таку «якісну» роботу.

Думаємо, це достатньо чіткий сигнал від АМКУ, що за всю бездіяльність АМКУ щодо олігархів віддуватися ніхто з керівництва відомства не збирається. У будь-якій загрозливій ситуації винними призначать звичайних спеціалістів.

Олена Поканєвич, експерт «Ліги антитрасту»