«МЗУ» купили ліки від ВІЛ дорожче від плану, але дешевше від реєстру МОЗ 2019 року
18.11.2021   //   1 Переглядів

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 10 листопада уклало угоду з ТОВ «Глаксосміткляйн Фармасьютікалс Україна» про закупівлю препарату для лікування ВІЛ на 34,56 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня на умовах DAP (без розмитнення) мають поставити 413 тис таблеток препарату абакавір/ламівудин/долутегравір 600 мг/300 мг/50мг під торговою назвою Тріумек по 83,74 грн. за таблетку. Виробниками є компанії «Glaxo Operation UK Limited» (Британія), «Glaxo Wellcome S.A.» (Іспанія) та «GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.» (Польща).

Закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки влітку відкриті торги з утричі нижчою очікуваною ціною 21,35 грн. за таблетку двічі відмінили через нестачу учасників.

До лютого 2019 року Тріумек був у Реєстрі оптово-відпускних цін на лікарські засоби МОЗ по 186,74 грн. за таблетку, що вдвічі дорожче, але потім його звідти виключили.

Відкрито в аптеках цей препарат не продається. Інших вдалих закупівель в «Прозорро» знайти не вдалось. У 2016 році ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» намагалась купити 3 тис таблеток. Однак тендер теж відмінили, оскільки на нього прийшов лише нинішній постачальник із ціною 218 грн. за таблетку. Це у 2,5 раза дорожче як у гривнях, так і в доларах від ціни «Медзакупівель».

Київська «Глаксосміткляйн Фармасьютікалс Україна» належить компанії «Wellcome Limited» (Британія), яка у свою чергу належить «GlaxoSmithKline Finance Plc» (Британія).