Держгеонадра видали туркам з «Onur» два спецдозволи на розвідку родовищ каоліну
17.11.2021   //   167 Переглядів

Державна служба геології та надр видала ТОВ «Спис Україна» два спецдозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку двох родовищ каоліну в Дніпропетровській області.

Про це повідомляється на сайті Держгеонадра.

Мова йде про в та спецдозвіл № 5298 на ділянку Іванівська площею трохи більше 13 квадратних кілометрів та спецдозвіл №5299 на ділянку Миролюбівська-Дніпровська (північно-східна частина), площею понад шість квадратних кілометрів. Обидва родовища знаходяться в Синельниківському районі Дніпропетровської області, видані вони на п’ять років.

«Спис Україна» стала у вересні переможцем аукціонів на купівлю цих спецдозволів загальною вартістю  2,85 мільйона ( 1,75 млн грн. за спецдозвіл на Миролюбівсько-Дніпровську ділянку та 1,10 млн грн. за спецдозвіл на Іванівську ділянку). У жовтні з фірмою були укладені відповідні угоди на їх купівлю-продаж.

Відповідно до програм робіт, що є додатком до укладених договорів з Держгеонадра, фірма зобов’язалася пробурити пошукові свердловини протягом наступного року, а з другого кварталу 2023 року почати дослідно-промислову розробку.

Бенефіціарами «Спис Україна» вказані Четінджевіз Онур, Кавак Гюліз та  Кавак Мурат. Також 5%  у Емре Караахметоглу – головного координатора турецької групи Onur. Вона увійшла до числа обраних за президентства Володимира Зеленського фірм, що створили «дорожний картель» на Великому будівництві.

Єдиним конкурентом «Спис Україна» було ТОВ «Нідком», яке отримує коштовні замовлення на ремонтні та будівельні роботи в столиці і пов’язане з першим заступником голови Київської міської держадміністрації Миколою Поворозником.

В 2021 році «Спис Україна отримав» перші свої спецдозволи на роботу з надрами України: на геологічне вивчення руд золота на площі Жовтоводська  та на видобуток каоліну на родовищі Павлівське. Всі ділянки знаходяться в Дніпропетровській області.