ЦНАП за 47 мільйонів, через який посварилися чиновниця та нардепка, завчасно почала будувати пов’язана з нардепом фірма
15.11.2021   //  

Василівська міськрада Запорізької області 3 листопада повідомила про намір укласти договір з ТОВ «Мелсіті» про будівництво будівлі для розміщення Центру надання адміністративних послуг «Центр Дії» Василівської міськради по вул. Соборній в м. Василівка за 46,58 млн грн. Про це написав Сергій Сидоров у «Запорізькому центрі розслідувань».

У Василівці, малій батьківщині віце-премєра з діджиталізації Михайла Федорова, хочуть збудувати ЦНАП. Два поверхи, зручні зали з диванами, стенди, інтерактивні табло тощо.

Тендер оголосили 24 вересня, а 8 жовтня посадовці внесли до умов додаткові вимоги – перелік необхідної для робіт техніки.  Монтажний кран, екскаватор, вантажівка, і бульдозер.

На тендер подались три фірми – «Мелсіті», ТОВ «Магістральбудмонтаж» і ТОВ «Акві-буд». «Мелсіті» попросило за свою роботу 46,58 млн грн., «Магістральбудмонтаж» і «Акві-буд» на 3 млн менше – по 43,14 і 43,38 млн грн. Пропозиції фірм, які запропонували меншу суму, відхилили, бо знайшли в них порушення. У «Акві-буда» не було серед додатків антикорупційної програми, і в розрахунку робіт вони не вказали влаштування пароізоляції. «Магістральбудмонтажу» відмовили тому, що серед їхньої техніки не було бульдозеру, а був вказаний трактор.

«Магістральбудмонтаж» не погодилась з відхиленням і подала скаргу в Антимонопольний комітет. Вони наголосили, що окремо вказали в документації, що в них є трактор ТД-75 з бульдозерним накидом, і по факту це бульдозер, і комісія свідомо назвала його трактором, який не має відношення до робіт і техзавдання. Також у своїй скарзі «Магістральбудмонтаж» перерахувала помилки в документах «Мелсіті», на які не звернули увагу посадовці.

Усе це відбувалось з 22 жовтня по 3 листопада в системі «Prozorro».

Водночас, раніше, 16 жовтня, коли ще можна було подавати документи до участі в тендері, мер Василівки Сергій Каліман виклав пост про початок будівництва. Посадовець не став розписувати, що саме будують, але в коментарях  додав ескізи будівлі, так, що було зрозуміло – це саме ЦНАП.

На фото Калімана можна бачити принаймні один екскаватор з логотипом «АБЗ Промбуд», чию техніку вказало серед орендованої ТОВ «Мелсіті».

Коли ж мера почали питати, які документи на роботи в нього є, то він почав постити скріншоти з Держреєстру будівництва. Щоправда, ці скріншоти не мали відношення до будівництва ЦНАПу, там йшлося про якийсь капремонт інженерних мереж. І зараз на держпорталі, де публікуються дані про будівництво, немає нічого схожого на ЦНАП, замовником чого б виступала Василівська міськрада. На сайті міськради, у розділі, де публікуються містобудівні умови і обмеження, є строка про будівництво ЦНАП – але якщо завантажити файл документу, то там не про ЦНАП, а про якісь резервуари для води.

В подальшому заступник голови Запорізької ОДА Злата Нексасова опублікувала пост у Фейсбук відносно, як вона вважає, незаконного будівництва «Центру Дії» у Василівці. Вона написала, що будівництво ЦНАПу може завдати шкоди культурній спадщині області. Крім того, заступник голови ОДА звернула увагу, що будівельні роботи ведуться попри те, що тендер ще не завершено. Також Некрасова обурена позицією голови Василівської РДА Андрія Холоши. У ЗОДА так і не отримали відповіді на запит від Холоши, який той мав дати до 5 листопада. Некрасова попросила нардепку-мажоритарницю Юлію Яцик (в її округ входить Василівка) розібратись в ситуації.

У свою чергу нардеп Юлія Яцик («Слуга народу») відповіла Некрасовій у Фейсбук. Вона вказала на відсутність документів, що підтверджують незаконність будівництва, а також не виключила, що Некрасова лобіює чиїсь інтереси.

«Мелсіті» працює в Мелітополі. За останні 5 років фірма отримала замовлень на 195 млн грн., які майже повністю пов’язане з цим містом. Останній серйозний тендер – будівництво льодової арени. Як писали журналісти Центру, арена стала єдиним отримувачем субвенції з держбюджету на окрузі Сергія Мінька, який раніше був мером Мелітополя, а потім обрався від міста до парламенту.

Номінальним власником «Мелсіті» є її директор Володимир Новосельцев, але фактичні тісні зв’язки фірма має з мелітопольським тендерним улюбленцем часів мерства Мінька, «АБЗ Промбуд», який отримав підрядів з мелітопольського бюджету на 1,4 мільярди. На тендерах «Мелсіті» стабільно вказує, що орендує техніку «АБЗ Промбуд», вони часто беруть участь разом у закупівлях. І на вже згаданій льодовій арені «АБЗ Промбуд» є субпідрядником «Мелсіті».

Зараз Мінько входить у парламенті до фракції «За майбутнє». Каліман пройшов у мери Василівки від «Слуги народу». А його брат Олег Каліман обрався до Запорізької облради від «За майбутнє».