Фірма депутата «Слуги народу» облаштує площу за 19 мільйонів, субвенцію лобіював його однопартієць
12.11.2021   //   150 Переглядів

Департамент будівництва, містобудування в архітектури Полтавської ОДА за результатами тендеру 9 листопада уклав угоду з ТОВ «БК Новобудгруп» на реконструкцію прилеглої території біля обласної бібліотеки в Полтаві за 19,02 млн грн.

Про це написала Дарина Синицька для «Полтавщина».

За даними «Прозорро», договір передбачає реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського, що на вул. Небесної Сотні, 17. До кінця літа 2022 року «БК Новобудгруп» має заповнити територію перед бібліотекою:

  • сухим фонтаном (12 сопел, висота вильоту води до 2 метрів, кольорова світлодинамічна підсвітка);
  • зоною стріт-скейтингу з бетону з елементами оллі-бокс, рейл, рампа, чаша-пул;
  • зоною заходів на 50 відвідувачів з вуличним телевізором (орієнтовно 2×3 м, його встановлять з боку вул. Конституції), аудіосистемою та трирівневими лавами;
  • зоною відпочинку на 35 відвідувачів з лавами, громадською вбиральнею, питним фонтанчиком, велопарковками та шістьма урнами.

Окрім того, підрядник замінить на площі вимощення і використає для цього 2 види плитки (зокрема — гранітної), відновить газони, посадить 19 додаткових дерев і кущів та прибере кілька старих, встановить додаткове освітлення, відновить пошкоджені елементи ґанку та облаштує водовідведення. Після закінчення робіт він надасть 10 років гарантії.

Проект реконструкції в Полтаві

 

Облаштування території навколо бібліотеки виконають коштом державної субвенції, виділення якої лобіював нардеп від провладної партії «Слуга народу» Дмитро Нальотов. Проект облаштування території виготовив член його команди Сергій Скляренко з науково-інжинірингової фірми «Полтава-Проект». У жовтні він як ФОП отримав за розробку майже 200 тис грн. За місяць по проекту оголосили тендер з очікуваною вартістю робіт у 19,2 млн грн., в ході торгів ціна зменшилася на 0,5%.

На конкурс заявилися дві компанії, конкурентом переможця було ТОВ «Бізнес-Сервіс Груп» з дорожчою пропозицією. Ця фірма раніше отримала від Департаменту будівництва, містобудування в архітектури Полтавської ОДА замовлення на встановлення 50-метрового флагштоку за 12,04 млн грн., як раз навпроти біліотеки, де тепер облаштують територію.

До речі, демонтажні роботи на площі почалися вже наступного дня після укладання договору, робітники почали знімати плитку.

Демонтажні роботи перед бібліотекою в Полтаві

 

Ні в документах учасника тендера, ні в опублікованому договорі не міститься кошторису на реконструкцію.

«БК Новобудгруп» належить депутату Полтавської міськради Антону Ярмолюку, який раніше очолював фракцію «Слуги народу».  За даними «Прозорро»,  фірма уклала угод на 21,92 млн грн., роботи з облаштування території біля бібліотеки є її найбільшим замовленням.